آخرین ویرایش: 1399/02/19

انتخاب فرش گرد به چه کسانی توصیه میشود؟

فرش های گرد نسبت به فرشهای مستطیلی طرفدار کمتری دارد و در شرایطی که قسمتی از خانه اندازه نا متعارفی داشته باشد (قناص باشد.)فرشهای گرد بهترین فرش برای دکوراسیون این خانه به شمار میرود.(فرش یکی از اعضای خانه ما ایرانیان است.)با توجه به اینکه بیشتر افراد به سمت آپارتمان نشینی سوق پیدا کرده اند ، بنابراین اندازه خانه ها کوچک شده است. بزرگ جلوه دادن قسمتهای کوچک خانه میتواند به زیبایی ان نقطه کمک کند. سوالی که مطرح میشود این است که خرید فرش گرد به چه کسانی توصیه میشود ؟

فرشهای گرد را میتوانید در فرش ماشینی (فرش ماشینی 1200شانه یا فرش ماشینی 1000شانه یا.....) و یا در بین فرشهای مدرن بیابید.

1)زمانی که خانه شما معماری گرد دارد و تمایل دارید این معماری بیشتر خود را نشان دهد.

برای خانه هایی که معماری گرد دارند ،بهترین گزینه کفپوش فرش گرد است.(البته کفپوش اصلی خانه در انتخاب فرش گرد بهتر است پارکت باشد،اما اگر سرامیک بود و معماری خانه گرد بود باز میتوان با انتخاب فرش به اندازه متراژ تمامی سطح سرامیک ها را پر کرد.)

2)نقش مبلمان و لوستر را در انتخاب فرش دست کم نگیرید.

تمایل برای هماهنگی بیشتر بین اجزای خانه مخصوصا مبلمان و لوستر و فرش سبب شده است که فرش گرد یکی از گزینه های انتخابی در بین گزینه های موجو برای فرش خانه باشد. فضاهایی که لوسترهای بزرگ و گرد دارند یا خانه هایی که آینه های منحنی دارند یا خانه های مبلمان گرد و حتی با چیدمان گرد انتخا کرده اند بهترین گزینه فرش گرد است تا تعادل و شکل ظاهری میان اجزا حفظ شود.

3) ساخت پارت یا قسمت جداگانه در خانه با انتخاب فرش گرد

برای خانه هایی که بزرگ  هستند حتی با معماری مستطیلی، برای ایجاد فضایی جدا یا تقسیم فضای خانه به چندین فضا از فرش گرد استفاده میشود. مثلا ایجاد قسمتی برای مطالعه یا حتی ایجاد چیدمان متفاوت با سایر قسمتهای خانه میتواند دلیلی باشد که این قسمت از خانه را با فرش کوچک  یک صندلی یا مبل چید.

4)طراحی لایه ای

در این نوع چیدمان در کنار اینکه در محیط فرش پهن است شما بخش کوچکی را به فرش گرد کوچک اختصاص بدهید تا محیط شکلی متمایز به خود بگیرد. در نظر داشته باشید که لایه زیر موکت باشد یا فرش نباید ضخیم باشد و بهتر است از فرشهایی که نخ جوت هستند و یا موکت ها برای لایه زیرین استفاده شود. این نوع سبک چیدمان بیشتر برای اتاق خواب مناسب است.در واقع انتخاب فرش گرد به عنوان لایه بالایی به این هدف انجام میشود که اتاق از حالت ساده بودن خارج شود و جلوه بگیرد.

5) بزرگ جلوه دادن محیط با انتخاب فرش گرد برای بزرگ جلوه دادن محیط ،فرش گرد گزینه خوبی است. فرشهای گرد در کنار اینکه فضا را بزرگ جلوه میدهند از شلوغی فضا میکاهند. حتی جلوه وسایل در اطراف فرش را نیز چندین برابر میکند.

فرش گرد را میتوانید از هر جنس و سبکی که بخواهید انتخاب کنید : 

*-* فرشهای مدرن گرد اگر چیدمان فانتزی در خانه دارید و میخواهید فرش گردی با این چیدمان ست کنید فرشهای مدرن گرد برای چیدمان شما گزینه خوبی هستند.

*-* فرش ماشینی گرد فرش ماشینی از جنس الیاف آکریلیک یا بهتر است بگوییم بهترین جنس در فرم گرد نیز وجود دارند. افرادی که علاقه مند به طرح خاص در شکل گرد باشند میتوانند به صورت سفارشی طرح مورد نظر خود را در شکل گرد در یافت کنند. یکی از شرکتهای فرش ماشینی که به صورت سفارشی هر طرحی را که بخواهید برای شما تولید میکند ،شرکت فرش ماشینی سورنا است که سابقه چندین ساله در زمینه تولید فرشهای ماشینی دارد.

*-*فرش گرد از جنس گلیم فرش اگر برای محیط هایی مثل راهرو یا اتاق خواب یا آشپزخانه میخواهید فرش گرد انتخاب کنید ،میتوانید فرش گرد از جنس گلیم یا گبه انتخاب کنید که نسبتا قیمت مناسبی هم دارد. اما برای محیط های مثل سالن پذیرایی نمیتواند از گلیم فرش استفاده کنید.

اما نتیجه پایانی این است که برای هر خانه چیدمان متناسب خود لازم است. برای خانه هایی که فضای مستطیلی دارند ، در صورتی که به چندین قسمت تقسیم بندی شود انتخاب فرش گرد مناسب است .اما فرش گرد بیشتر برای خانه های مربعی شکل و خانه هایی که معماری گرد دارند مناسب هستند. 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.