آخرین ویرایش: 1398/10/25

آیا می دانید فرش ماشینی منزل شما محل زندگی چه موجوداتی می باشد

 

 

یکی از چیزهایی که انسان در مجاورت زیاد با ان قرار دارد فرش است که ،فرش ماشینی یا فرش دستباف ان فرقی ندارد.

هر چیزی به مرور زمان گرد کهنگی به خود می گیرد و نیاز به نظافت دارد .و از طرفی بدن انسان در مجاورت با وسایل مختلف قرار دارد و در صورت الوده بودن ان وسیله یا شی دچار عارضه و مریضی می گردد.قیمت فرش ها بالاست ، و نمیتوان به راحتی انها را عوض کرد .اما می توان با رعایت اصولی از کثیف شدن یا خراب شدن ان جلوگیری کرد .و اگر بدانید در صورت محافظت نکردن از فرش چه موجوداتی در ان رشد میکنند ، بهتر از ان مراقبت کنید .( مشاهده انواع فرش ماشینی 1200 شانه )

اگراز انچه در فرش منزل تان می گذرد خبر ندارید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم این منبع غنی از باکتری ومیکروب چگونه می تواند روی سلامتی شما تاثیر بگذارد !

باکتری هایی که در فرشها زندگی می کنند به شدت می توانند باعث ابتلای افراد به بیماری های مرگبار شوند .

به طور مثال از جمله بیماریهایی که انسان می تواند بدان دچار شود بیماریهایی ناشی از ذات الریه ،و سالمونا است .

مقاله مرتبط : برای افزایش طول عمر فرش ماشینی چه کنیم؟

 

رشد باکتری در فرش ماشینی 

در ایران یا خارج از ایران امکان رشد باکتری در فرش ماشینی شما وجود دارد اما در خارج از ایران به دلیل اینکه با کقش بر روی کف پوش یا فرش خود تردد می کنند این امکان بیشتر است و به دلیل اینکه با کفش خود در مکان های مختلف رفت و امد دارند و با همان کفش ها وارد منزل می شوند باکتری ها و میکروب های متنوعی را به فرش منزل خود وارد می کنند .

در نتیجه نظافت فرش بسیار مهم است که به صورت اصولی و منظم صورت گیرد و میکروب زدایی گردد

فرش ماشینی خود را می توانید به طرق مختلف داخل منزل به وسیله مواد شیمیایی یا بوسیله قالیشویی بشویید .­­­­­لازم به ذکر است که مواد شیمیایی موجود در فرش های ماشینی یا موکت ها نیز خود عامل مریضی و حتی حساسیت هستند .به گونه ای بازیگر هالیوودی جان تراولتا نیز شوینده های فرش را عامل اصلی معلولیت و مرگ فرزند خود می داند .

در قدیم کل کف  خانه را از نی و حصیر می پوشاندند به همین سبب در صورت کهنه و کثیف شدن انها را به دور انداخته و تعویض شان می کردند اما امروزه موکت هایی که ما در منزل خود پهن می کنیم ثابت هستند و مکان مناسب و مساعدی برای رشد باکتری و انواع میکروب ها .

سندروم کاوازاکی ـ که اولین بار در دهه 1960 توسط دانشمندی ژاپنی با همین نام کشف شد ـ نوعی بیماری خاص و نادر محسوب می شود که دانشمندان بر این باورند بر اثر مواد شیمیایی موجود در شوینده های فرش ایجاد می شود. جان تراولتا (بازیگر هالیوود) نیز شویینده های فرش را عامل اصلی معلولیت و مرگ فرزند خود می داند.

 

باکتری های موجود در گرد و خاک می توانند در دمای مناسب فرش ها زندگی کرده و از سلول های پوستی مرده تغذیه کنند و پس از نابودی با گرد و خاک قاطی شده و موجب الرژی های تنفسی شوند.

بهتر است فرش ها هر 12 تا 18 ماه به طور حرفه ای (قالیشویی) شسته شوند.

 

سیگار کشیدن در منزل با جمع شدن مواد سمی در الیاف فرش و موکت همراه است و در ادامه می تواند به ایجاد ناراحتی های تنفسی و حتی سرطان در خردسالان منجر شود، چون با زمین بیشتر در تماس هستند.

 

فرش و موکت های ماشینی نو، می توانند مملو از مواد شیمیایی باشند. بنابراین یا از مغازه دار بخواهید فرش ها و موکت هایی بدون مواد شیمیایی در اختیارتان بگذارند، یا قبل از تحویل در فضای باز قرار گیرند تا خالی از هرگونه ماده شیمیایی شوند.

 

یک فرش یا موکت تمیز می تواند به خوبی گرد و غبار را به خود جذب کرده و فیلتر مناسبی برای هوای خانه باشد.

 

 

مقاله ای مرتبط : پاک کردن لکه ها از فرش ماشینی 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.