آخرین ویرایش: 1398/05/27

به نقل از شاتا، فرشته دست پاک با اعلام این خبر، افزود: در این نمایشگاه حدود ۸۵۰ غرفه با مشارکت بهترین‌های فرش دستباف برپا خواهد شد و از ۴ فرش بزرگ یکپارچه دنیا نیز رونمایی خواهد شد

آقای مجید محمد پناه مدیرعامل شرکت فرش ایران و مجری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف گفت: در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف کشور در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه و تابلو فرش های مختلف ارائه و فضایی بسیار متنوع و رنگارنگی را در معرض دید مخاطبان قرار می دهد که چشم هر بیننده ای را خیره خواهد کرد.
وی افزود: قرار است همزمان با برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ چندین هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف کشورمان، با تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.
مدیرعامل شرکت فرش ایران با بیان اینکه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف با تمرکز بر موضوع های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی برپا خواهد شد،گفت:این نمایشگاه در فضایی حدود ۵۰ هزار متر مربع و در ۱۳ سالن نمایشگاهی برپا می شود و در آن بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشورمان در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
محمدپناه اضافه کرد: خارجی صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت ، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های خارجی خارجی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف است.
وی افزود: نمایشگاه بیست و هشتم با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت اتحادیه های مختلف این صنعت شامل اتحادیه تولید کنندگان، صادرکنندگان و فروشندگان و همچنین مراکز علمی و دانشگاهی و متخصصان و طراحان و دیگر تشکل های صنفی این حوزه، برگزار می شود.
برگزاری چندین کارگاه علمی و آموزشی،رونمائی از برترین فرش های سال کشور، بافت زنده فرش برخی از برنامه های جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است
بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.او با تأکید بر این نکته که نمایشگاه امسال با روش و ابعاد متفاوتی برگزار می‌شود، تصریح کرد: تجار خارجی و علاقمندان فرش دستباف ایران از کشورهای مختلف دنیا برای حضور در نمایشگاه دعوت شده‌اند.

پیش بینی کارت های اعتباری برای خرید مهمانان خارجی

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: تلاش ما این است که از طریق بانک‌ها، کارت‌های اعتباری (credit card) برای مهمانان خارجی که علاقمند به خرید هشتند، قرار دهیم تا مشکل ارزی حل شود.

دستپاک همچنین اضافه کرد: نمایشگاه فرش دستباف با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت تشکل‌های مختلف تولیدی و صادراتی و مراکز علمی و دانشگاهی حوزه فرش برگزار می شود.

تکریم بانوان کارآفرین حوزه فرش در نمایشگاه

رییس مرکز ملی فرش ایران همچنین یادآور شد: توجه ویژه به نقش زنان در فرآیند تولید و تجارت فرش دستباف با برگزاری همایشی با همین مضمون برای تکریم بانوان کارآفرین حوزه فرش از دیگر اقدامات نمایشگاه بیست و هشتم می باشد.

الگو سازی تولید صادرات محور و متناسب با نیازهای بازار مصرف در نمایشگاه

او با اشاره به ویژگی‌های این نمایشگاه، افزود: ارتباط مستقیم تولید کنندگان و تجار داخلی و مدعو از کشورهای مختلف و ایجاد فضای رقابت بین تولیدکنندگان، الگو سازی تولید صادرات محور و متناسب با نیازهای بازار مصرف از ویژگی های این نمایشگاه است.

از نمایش فرآیند تولید فرش تا آیین انتخاب فرش های برتر

دستپاک در پایان بیان کرد: نمایش فرآیند تولید فرش و آیین انتخاب فرش های برتر با رویکردی متفاوت در این نمایشگاه اجرایی خواهد شد.

 

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.