آخرین ویرایش: 1399/11/14

بهترین برند فرش ماشینی کاشان

برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان را چگونه بشناسیم ؟؟

راهکارهای انتخاب بهترین فرش ماشینی چیست ؟؟

نقش برند در انتخاب بهترین فرش ماشینی

کشور ایران به دلیل پیشینه که در زمینه فرش دارد یکی از تولید کنندگان بزرگ فرش ماشینی در جهان محسوب می‌شود. بافت فرش در کشور ایران با فرهنگ وتمدن ایران گره خورده است. از این رو در برخی از شهرهای ایران شرکت های تولیدی  فرش ماشینی وجود دارد .تهران،اصفهان ،مشهد،کاشان،تبریز،یزد،....از جمله شهرهای ایران هستند که در انها فرش ماشینی تولید می‌شود. در بین شهر های گفته شده شهر کاشان در بافت فرش قدمت زیادی داشته و امروزه به دلیل  وجود متخصصین، افراد خبره در حیطه فرش توانسته سهم بیشتری در تولید فرش ماشینی داشته باشد. مردم کاشان در گذشته با قالی بافی فرش های دستباف تولید کرده  و به بازار عرضه می‌کردند. اما با گذشت زمان و به دلیل در خواست های زیاد افراد برای خرید فرش دستباف و ارزش آن، قیمت آن بسیار بالا رفته وافراد توان خرید آن را ندارند. اما امروزه با تاسیس کارخانجات فرش ماشینی، پاسخگوی درخواست های زیاد مردم بوده و همچنین قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف بسیار ارزان تر می‌باشد. همین امر باعث شده تا تراکم کارخانجات روز به روز بیشتر شود تراکم کارخانه های فرش ماشینی کاشان در این شهر خود تاکیدی است بر این که کاشان بیشترین فرش ماشینی را در ایران تولید می‌کند. شهرک سلیمان صباحی ،شهرک‌های تولیدی فرش در راوند،شهرک فتح المبین و.....بخشی از شهرکهای تولید فرش ماشینی در کاشان هستند.

اما کدام شهر ایران بهترین فرش ماشینی را تولید میکند ؟

پیشنیه تولید فرش ماشینی در کاشان به دهه های قبل باز میگردد. وجود کارخانه های نساجی، شرکت های وارد کننده الیاف و... سبب شده است که فرش ماشینی کاشان با بهترین کیفیت و قیمت تولید شود.الیافی که در حال حاضر در کارخانه های فرش ماشینی کاشان، نخ خاب فرش را از الیاف اکریلیک هیت ست شده تولید می‌کنند. استفاده از بهترین الیاف به عنوان نخ خاب یکی از عواملی که سبب شده تا فرش کاشان به بهترین فرش ماشینی ایران وحتی جهان  مبدل شود

تاثیر ماشین آلات پیشرفته در تولید فرش ماشینی کاشان

استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات در کارخانه های تولیدی فرش ماشینی، باعث شده تا فرش کاشان روز به روز کیفیت بیشتری نسبت به سایر شهر های بافنده فرش داشته باشد. بافت فرش با دستگاه های پیشرفته می‌تواند آن را به بهترین فرش و همین امر موجب می‌شود برند آن فرش به بهترین برند تبدیل شود.

تنوع طرح ونقش

تنوع طرح ونقوش از اصیل تا جدید و فانتزی  و تنوع در رنگ فرش سبب شده است که تمامی سلایق را در بربگیرد.

چگونه برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان را بشناسیم ؟

بیشتر افراد به اشتباه گمان می‌کنند که تبلیغات رسانه ایی هرچه بیشتر باشد برند معتبرتر می‌باشد. بعضی از افراد با این گمان اشتباه خود، فرش خود را از تبلیغات رسانه ایی تهیه می‌کنند. اما بعد از گذشت زمان به دلیل گران خریدن فرش و کیفیت پایین آن پشیمان هستند حال آن که می‌توانستند فرش خود را به شیوه ی دیگری تهیه کنند. یکی از بهترین راه های خرید فرش، خرید مستقیم فرش از کارخانه  یا خرید از نمایندگی های فرش ماشینی کاشان در شهرکاشان خرید بهتر وبا صرفه تری انجام می دادند و یا از طریق خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان را تهیه می‌کردند. اما سوال اینجاست که چگونه برند های معتبر را شناسایی کنیم؟ امروزه به دلیل افزایش کارخانجات تولیدی، شناسایی برند معتبر بسیار مشکل است. در این صورت بهترین کاری که می‌توان انجادم داد، خرید از کارخانه های معروف تولید فرش است. همچنین شناسنامه ای که در پشت فرش قرار دارد میتواند تاییدی بر این مورد باشد که فرش اصیل و با بهترین برند خریده اید. یکی از برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان ،فرش سورنا است. در صورتی که به کارخانجات و فروشگاه های معتبر کاشان دسترسی ندارید، می‌توانید خرید خود را اینترنتی از کارخانه انجام دهید. برای تشخیص اعتبار سایت، می‌توانید نماد الکترونیکی آن را در نظر بگیرید که داخل سایت آن درج شده است. با مشاهده نماد الکترونیکی در سایت حتما روی ان کیلیک کنید و اگر برای شما صحفه ای باز شد ونام شرکت فرش وصاحب ان مشخص بود نشان از معتبر بودن سایت دارد. در این صورت به نظر شما بهترین فرش ماشینی در ایران در کدام شهر تولید میشود ؟؟

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.