آخرین ویرایش: 1399/09/26

بهترین برند فرش ماشینی کاشان

برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان را چگونه بشناسیم ؟؟

به نظر شما بهترین فرش ماشینی در چه شهری تولید میشود ؟

راهکارهای انتخاب بهترین فرش ماشینی چیست ؟؟

نقش برند در انتخاب بهترین فرش ماشینی

کشور ایران به دلیل پیشینه که در زمینه فرش دارد یکی از تولید کنندگان بزرگ فرش ماشینی در جهان محسوب می‌شود. بافت فرش در کشور ایران با فرهنگ وتمدن ایران گره خورده است. از این رو در برخی از شهرهای ایران شرکت های تولیدی  فرش ماشینی وجود دارد .تهران،اصفهان ،مشهد،کاشان،تبریز،یزد،....از جمله شهرهای ایران هستند که در انها فرش ماشینی تولید می‌شود. در بین شهر های گفته شده شهر کاشان به دلیل  وجود متخصصین ،افراد خبره در حیطه فرش توانسته سهم بیشتری در تولید فرش ماشینی داشته باشد. تراکم کارخانه های فرش ماشینی در این شهر خود تاکیدی است بر این که کاشان بیشترین فرش ماشینی را در ایران تولید می‌کند. شهرک سلیمان صباحی ،شهرک‌های تولیدی فرش در راوند،شهرک فتح المبین و.....بخشی از شهرکهای تولید فرش ماشینی در کاشان هستند.

اما کدام شهر ایران بهترین فرش ماشینی را تولید میکند ؟

پیشنیه تولید فرش ماشینی در کاشان به دهه های قبل باز میگردد. وجود کارخانه های نساجی ،شرکتهای وارد کننده الیاف و... سبب شده است که فرش ماشینی کاشان با بهترین کیفیت و قیمت تولید شود.الیافی که در حال حاضر در کارخانه های فرش ماشینی در کاشان به عنوان نخ خاب استفاده میشود اکثرا آکریلیک است. اما در برخی کارخانه ها با توجه به امکانات پیشرفته وگسترده ای که دارند،الیاف آکریلیک هیت ست شده را به عنوان نخ خاب فرش استفاده میکنند. چرا  جنس نخ خاب مهم است ؟؟ مهمترین عامل کیفیت در فرش ماشینی جنس نخ خاب است .عامل دیگری که در کیفیت و همچنین ظرافت نقش دارد شانه وتراکم فرش است. این عوامل وهمچنین سایر عوامل در کنار هم سبب شده است که فرش ماشینی کاشان به بهترین فرش ماشینی ایران وحتی جهان  مبدل شود.

تاثیر ماشین آلات پیشرفته در تولید فرش ماشینی کاشان

کارخانه های تولیدی فرش ماشینی در کاشان  با خرید دستگاه های پیشرفته وبه روز توانسته اند فراتر از ایران رقیب بطلبند و با رقبای خارجی خود به رقابت بپردازند.

نقش حرفه های مرتبط با فرش

از طرفی به دلیل اینکه در کاشان هنوز مشاغلی مثل رفوگری ،رنگرزی،نقشه کشی ،.... هنوز در کاشان  پابرجاست،به همین دلیل تولید فرش  در کاشان با ظرفیت بالایی رو به پیشرفت است.

تنوع طرح ونقش

تنوع طرح ونقوش از اصیل تا جدید و فانتزی  و تنوع در رنگ فرش سبب شده است که تمامی سلایق را در بربگیرد.

چگونه برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان را بشناسیم ؟؟؟

بیشتر افراد گمان میکنند که تبلیغات تلوزیونی هرچه بیشتر برند معتبرتر ،متاسفانه اینگونه نیست. زمانی که با بعضی افرادی از برندهای تلوزیونی خریده اند صحبت میکنیم ،میبینیم که پشیمان هستند. تمامی این افراد در یک کلام مشترک هستند،ا انها میگویند که گران خریده ایم. حال انکه میتوانستیم به شیوه دیگری مثل خرید مستقیم فرش از کارخانه یا خرید از نمایندگی های فرش ماشینی کاشان در شهرمان خرید بهتر وبا صرفه تری انجام می دادیم یا از طریق خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان را تهیه میکردیم. خب پس چگونه برندهای معتبر را شناسایی کنیم؟ شناخت برند معتبر وتشخیص ان در این زمانه کار سختی است. بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از کارخانه های تولید فرش خرید کنید. چون کارخانه سالها است که در کار تولید فرش است و اعتبار چند ساله خود را خراب نمیکند. مورد بعدی این است که حتما از فروشنده گارانتی تقاضا کنید. شناسنامه ای که در پشت فرش قرار دارد میتواند تاییدی بر این مورد باشد که فرش اصل خریده اید.(تقلبی نخریده اید ) زمانی که خرید از کارخانه انجام بدهید.یکی از برندهای معتبر فرش ماشینی کاشان ،فرش سورنا است.حال اگر خواستید که خرید اینترنتی از کارخانه انجام دهید برای تشخیص اینکه سایت معتبر است این است که شما به دنبال نماد الکترونیکی در سایت بگردید. با مشاهده نماد الکترونیکی در سایت حتما روی ان کیلیک کنید و اگر برای شما صحفه ای باز شد ونام شرکت فرش وصاحب ان مشخص بود نشان از معتبر بودن سایت دارد. خب با این اوصاف به نظر شما بهترین فرش ماشینی در ایران در کدام شهر تولید میشود ؟؟؟؟

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.