آخرین ویرایش: 1400/03/08

بهترین رنگ فرش برای دکور چه رنگی است؟

رنگ فرش ماشینی 1200 شانه مناسب هر خانه، رنگی است که بین اجزای دکور هماهنگی و همخوانی ایجاد کند. در واقع هماهنگی رنگ فرش با رنگ مبلمان، پرده و دیوارها در زیبایی خانه بسیار مؤثر می‌باشد. به کار بردن رنگ‌های خنثی در دکور خانه معمولا پر طرفدارتر است؛ چرا که به راحتی با سایر وسایل خانه هماهنگ می‌شود و فضای خانه را بزرگتر نشان می‌دهد. اغلب از رنگ‌های روشن مانند رنگ کرم، فیلی، سفید و بژ برای بزرگتر نشان دادن محیط استفاده می‌شوند. 

بهترین رنگ فرش برای دکور با رنگ خنثی

اگر رنگ دکوراسیون داخلی خانه از رنگ‌های خنثی مانند طوسی، خاکستری، دودی، کرم، بژ و پلاتین باشد؛ دست شما برای انتخاب رنگ فرش بازتر می‌شود. در چند دهه گذشته از رنگ‌های خنثی در دکور استفاده چندانی نمیشد اما در حال حاضر از رنگ‌های خنثی به واسطه این که قابلیت ست شدن با سایر رنگ‌ها را دارند، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. بنابراین انتخاب فرش با هر رنگ زمینه‌ای برای دکوراسیون به رنگ خنثی کار دشواری نیست؛ اما بهتر است چند وسیله تزیینی به رنگ زمینه فرش خریداری شود تا تعادل خاصی بین دکوراسیون خانه با فرش ایجاد شود؛ تعادلی که چشم هر تماشاگری را به خود جلب کند.

 

دکور

 

بهترین رنگ فرش برای دکور با یک رنگ مشخص

اگر دکوراسیون خانه از رنگ‌های خاص باشد، برای انتخاب رنگ فرش دو روش وجود دارد:

1. رنگ‌های مکمل، رنگ غالب بر دکوراسیون انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر مبلی به رنگ خردلی دارید؛ بهتر است از طیف رنگ آبی برای رنگ فرش استفاده نمایید.

2. از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر مبلمانی به رنگ خردلی دارید، می‌توانید فرش را با تم رنگی طوسی انتخاب نمایید.

همچنین باید توجه کرد که از یک تم رنگی برای کل دکوراسیون خانه استفاده نشود؛ چرا که این عمل سبب یکنواخت شدن فضای خانه می‌شود. 

 

بهترین رنگ فرش برای دکور با رنگ‌های متنوع

برای جلوگیری از شلوغ شدن فضای خانه، از رنگ‌های زیادی استفاده نکنید. برای انتخاب رنگ فرش باید دقیقا از رنگ‌های موجود در سایر وسایل خانه استفاده نمایید. شاید کار سختی به نظر برسد و فرشی با رنگ مشابه دیگر وسایل پیدا نکنید، اما می‌توانید از تم‌های رنگی مشابه به سایر وسایل به کار بگیرید. 

اهمیت ابعاد خانه در انتخاب رنگ فرش

در گذشته کف خانه‌ها را به جای سرامیک یا کاشی با سنگ و موزاییک می‌پوشاندند؛ که به همین منظور برای جلوگیری از دیده شدن آن‌ها تمام خانه را از فرش و گلیم پر می‌کردند. اما امروزه با وجود کوچکتر شدن فضای خانه‌ها و بکار بردن پارکت و سرامیک به جای موزاییک، کمتر از فرش استفاده می‌نمایند. طرح و نقش متنوع سرامیک و پارکت موجب می‌شود تا قسمتی از فضای خانه با فرش ماشینی پر شود و هم فرصتی برای دیده شدن پارکت باقی می‌گذارد. اما چه رنگ و ابعادی از فرش برای چیدمان فرش در پذیرایی مربعی یا اشکال دیگر پذیرایی مناسب است؟؟

انتخاب رنگ فرش برای خانه‌های کوچک

پس از انتخاب رنگ کاغذ دیواری و سرامیک، حالا نوبت به انتخاب رنگ فرش مناسب است. فرشی که بتواند از شلوغی و کوچک بودن فضای خانه بکاهد و محیطی شاد و پرانرژی ایجاد کند. اما چه فرشی مناسب خانه‌های کوچک است؟

1. رنگ‌های روشن مانند کرم محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کنند و دست شما را برای انتخاب رنگ فرش باز می‌گذارد.

2.چنانچه دیوارهای اتاق به رنگ روشن است بهتر است فرش را به رنگ‌های تند انتخاب کنید.

3. اگر سقف خانه کوتاه است، پیشنهاد می‌شود فرش را با رنگ زمینه آبی کم رنگ انتخاب کنید.

 

دکور

 

انتخاب رنگ فرش برای خانه‌های بزرگ

وقتی فضا خانه بزرگ است، انتخاب فرش مناسب پذیرایی سخت و دشوار است و باید از رنگ‌های استفاده کرد تا سقف را کوتاه و محیط خانه را کوچکتر نمایش دهد. اما چه رنگ‌هایی برای فرش پذیرایی بزرگ مناسب هستند؟ 

چنانچه محیط خانه‌ای بزرگ و در عین حال با اثاث کم در اختیار دارید، فرش‌های تیره می‌توانند بهترین انتخاب برای شما باشند. چرا که محیط خانه را دلنشین و صمیمی برای شما فراهم می‌کند و همچنین لکه‌های روی فرش را کمتر نشان می‌دهد.

 

 

دکور

 

نحوه ست کردن فرش ماشینی 1200 شانه با دکور خانه

معمولا اتاق نشیمن بارزترین مکان برای نمایش فرش است و بهترین مکان برای هماهنگ کردن آن با سایر وسایل خانه نیز می‌باشد. اگر در زمان خرید، فرش 1200 شانه سرمه‌ای طرح افشان را انتخاب کردید؛ باید رنگ مبلمان را به رنگ‌های آبی و فیروزه‌ای خریداری نمایید چون این رنگ‌ها مکمل رنگ فرش سرمه‌ای می‌باشند.

برای خرید فرش اتاق خواب باید از فرش‌های نرم و با الیاف طبیعی انتخاب کرد که این یکی از ویژگی‌های فرش ماشینی 1200 شانه می‌باشد. رنگ فرش را تیره و رنگ پرده و دیوار به رنگ‌های روشن انتخاب نمایید. برای بزرگ تر و روشن تر نشان دادن دادن فضای منزل بهتر است از فرش های 1200 شانه با زمینه کرم استفاده کنید. زمانی که می خواهیم فرشی را برای مکان‌های کوچک با اثاثیه کم انتخاب کنیم بهتر است از فرش های 1200 با رنگ تیره استفاده شود تا فضایی گرم و صمیمانه ایجاد شود. برای منازلی که در آن حیوانات خانگی نگه داری می شود استفاده از فرش 1200 شلوغ بهترین گزینه است تا کثیفی در آن کمتر مشاهده شود. همچنین اگر فرشمان در جایی است که گرد و غبار بیشتری در آن راه دارد بهتر است از فرشهای 1200 شانه شلوغ با زمینه گردویی،  بادامی یا ترمه‌ای استفاده شود. 

شرکت فرش سورنا تولید کننده انواع فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ با تراکم 3600 با درجه کیفیت بالا و ارزانترین قیمت آماده ارسال فرش به تمام نقاط کشور می باشد. هدف ما از تولید و عرضه محصولات درجه یک با کیفیت بالا و قیمتی نازل، رفع نیاز مشتری و جلب رضایت شما عزیزان می‌باشد. 

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.