آخرین ویرایش: 1399/12/02

اسفند ماه با ماه های دیگر تفاوت زیادی دارد.شاید به  دلیل این است که نزدیک به عید باستانی نوروز می‌باشد و روزهای اسفند برای ما ایرانی ها با حال و هوای عجیب  و درعین حال شورانگیزی سپری می‌شود دراین روز ها همه ی افراد مشغول خانه تکانی و تغییر دکوراسیون منزل می‌باشند. در این روز ها همه تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل دارند اما ممکن است اصول چیدمان صحیح دکوراسیون را برای ایجاد تغییرات نمی‌دانند.
در این مقاله به تغییر دکوراسیون اصولی برای عید نوروز می‌پردازیم.

تغییر دکوراسیون ورودی 

ورودی خانه اولین فضایی است که دید افراد را از ابتدا و قبل از وارد شدن به خانه تغییر می‌دهد. در آپارتمان های کوچک که از حیاط بی بهره اند، می‌توانند ورودی خانه خود را با گلدان های طبیعی تزئین کنند. می‌توانید در این مورد درصورت محدودیت فضا، گلدان های آویزان یا از شلف های کوچک برای قرار دادن گلدان ها استفاده کنید. نصب چند نمونه از تابلوهای هنری ایده جالبی است که موجب دوچندان شدن ورودی خانه های ‌می‌شود.

تغییر

 

 

تغییر دکوراسیون پذیرایی و نشیمن

یکی از تغییراتی که برای عید نوروز خانواده های ایرانی در خانه های خود اعمال می‌کنند، تغییر دکوراسیون نشیمن و پذیرایی می‌باشد.
در رنگ آمیزی اتاق می‌توان  با تغییر رنگ، تنوع ایجاد کرد. در صورتی که امکان رنگ امیزی کل اتاق پذیرایی و نشیمن را وجود ندارد، می‌توان یک دیوار را انتخاب کرد و طبق رنگ مبلمان و فرش، آن را رنگ امیزی کرد. اگر همچان امکان تغییر رنگ منزل را وجود ندارد، مبلمان و فرش را تغییر دهید جهت تغییر فرش می‌توانید فرش ماشینی کاشان را به صورت غیر حضوری خریداری کنید.
در صورتی که پذیرایی شما پنجره دارد می‌توانید پرده ها را تغییر دهید و بهتر است با فرش کاشان که خریداری نموده اید هماهنگ باشد. برای هماهنگ شدن پرده با فرش می‌توانید یکی از رنگ های به کار برده شده در فرش استفاده کنید. در صورتی که فضای نشیمن و پذیرایی شما کوچک است می‌توانید از آینه با سایز بزرگ استفاده کنید تا فضا از ابعاد واقعی بزرگ تر به نظر برسد. همچنین می‌توانید از فرش با رنگ های روشن و ابعاد کوچک تر نسبت به فضا استفاده کنید زیرا موجب بزرگ تر نشان دادن منزل می‌شود.
اگر نمی‌توانید به دلیل هزینه های بالا، وسایل منزل خریداری کنید، میتوانید با تغییرچیدمان منزل، تنوع  زیادی به دکوراسیون منزل خود بدهید. به طور مثال مبلمان را اطراف تلویزیون  به صورت دایره قرار دهید.
در صورتی که به قاب علاقه دارید می‌توانید از قاب های با سایز های متفاوت به صورت پازل بر روی دیوار آویزان کنید. به هماهنگی قاب با رنگ آمیزی پرده ها و دیوار بسیار توجه کنید. اگر رنگ به کار رفته رنگ ملایم و کمرنگ است، قاب های با رنگ های تند و گرم انتخاب کنید. و درصورتی رنگ آمیزی پرده و دیوار تند و گرم است، قاب با رنگ های ملایم و طرح های خلوت استفاده کنید.
در فضای خالی میان مبل ها میزهای کوتاه قرار دهید و روی آن را با شمعدان، قاب عکس یا گل خشک پُر کنید. البته به ارتفاع میز نسبت به مبل دقت کنید. درصورتی که با قراردادن وسایل روی میز ارتفاع آن ازمبل بیشتر می‌شود، بهتر است در مورد قرار دادن وسایل ذکر شده روی میز، تجدید نظر کنید.
نورپردازی فضا در جلوه دادن به دکوراسیون به خصوص فرش و مبلمان بسیار حائز اهمیت است. همچنین رنگ آباژور متناسب با فرش ماشینی کاشان و مبلمان باشد.
 

تغییر

 

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

برای این کار می‌توانید فرش اتاق خواب را طرح های فانتزی استفاده کنید همچنین می‌توانید رنگ شال تخت را با رنگ فرش هماهنگ کنید. از بین رنگ های به کاررفته داخل فرش، رنگ پرده ها را انتخاب کنید. در صورتی که طرح فرش، شلوغ می‌باشد بهتر است از پرده های ساده استفاده کنید تا دچار دلزدگی نشود

style=height:350px;width:400px;

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه جز فضاهایی است که برای تغییر دکوراسیون باید هزینه زیادی را بپردازید. برای صرفه جویی از هزینه ها می‌توانید وسایل یا پرده های اشپزخانه را نسبت به رنگ کاشی ها و کابینت ها تغییر دهید و با آن ها هماهنگ کنید.
در صورتی که تصمیم به تغییر رنگ کابینت ها دارید می‌توانید از برچسب های ساده یا طرح دارکابینت استفاده کنید. همچنین تغییر فرش آشپزخانه و هماهنگ کردن رنگ آن با سایر رنگ ها در اشپزخانه می‌تواند موجب دوچندان شدن زیبایی آشپزخانه شود.
 

style=height:750px;width:600px;

style=height:600px;width:501px;

 

کلام اخر
در صورتی که قصد تغییر دکوراسیون منزل برای عید را دارید، بهترین و ارزان ترین راهکار، تغییر فرش منزل می‌باشد. با تغییر فرش منزل جلوه ی دیگری به سایر دکوراسیون می‌دهید.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.