آخرین ویرایش: 1398/10/23

خرید از شهر فرش (کاشان)
امروز میخواهیم درمورد خرید از شهر فرش یعنی شهر کاشان صحبت کنیم. قدمت این شهر و بافت تاریخی خاص  وهمچنین پیشینه ای که در علوم مختلف دارد شهر فرش یعنی شهر کاشان را به یکی از قطب های گردشگری داخلی وخارجی در منطقه تبدیل کرده است. فرش ماشینی کاشان  وهمچنین فرش دست بافت کاشان در همه ی دنیا مشهور است. شهر فرش ،به مکانی گفته میشود که در ان بافت فرش رونق داشته است. شهر فرش یک برند یا نام تجاری نیست. بلکه در واقع این واژه به مکانی اطلاق میشود که زادگاه فرش ومحل رشد وپرورش ان است. در کاشان از زمانهای قدیم تاکنون برخی از مردم کاشان دار قالی در منزل داشته ودارند وشغل پیشینه انها قالی بافی بوده است. هنری که در بین جوانان این شهر کمرنگ شده است.پیشینه فرش در شهر فرش کاشان به قرن یازده هجری باز میگردد. در قرون هفده وهجدهم میلادی نیز کاشان مرکز فرش بافی بوده است. در ادوار مختلف در پی تغیراتی که در حکومت اتفاق میافتاد بر هنر برخی شهر ها نیز اثر خود را میگذاشت. شاه عباس صفوی یکی از پادشاهان با نامی بوده که توسط ایشان شهر فرش یعنی شهر کاشان به قطب فرش در منطقه تبدیل شود. چندین سال بعد فرش ماشینی نیز پا به میدان گذاشت. شهر فرش در این زمینه نیز به قطب فرش ماشینی در منطقه تبدیل شده است .

فرش ماشینی کاشان و رقبای داخلی وخارجی

کارخانجات فرش ماشینی در اکثر شهر های کشور وجود دارد اما با توجه به امکانات وسابقه ای که گفته شد این کارخانجات در برخی شهر نظیر کاشان بیشر است.میتوان به جرات گفت که کارخانه های برند فرش ماشینی در شهر کاشان هستند. تجمع کارخانه در شهر کاشان ،کاشان را به پایتخت  فرش ماشینی مشهور کرده است. شهر فرش، پایخت فرش ،کاشان است.در شهرفرش (کاشان)بیش از 700واحد تولیدکننده ی فعال در امر فرش ماشینی مشغول به کار است. شهر فرش کاشان با رقبای داخلی وخارجی در رقابت است. رقبای داخلی شهرهای یزد،تبریز،مشهد،اصفهان از جمله رقبای مهم شهر فرش کاشان هستند.

فرش دست بافت یا ماشینی

نکته مهمی که لازم است تا در مورد ان صحبت کنیم این است که بیشتر ایرانیان علاقه دارند که فرش دست بافت در منزل پهن کنند ولی به دلیل قیمت بالایی که این فرشها دارد برخی افراد تمکن مالی به اندازه کافی ندارند. به همین دلیل به سمت فرشهای ماشینی میروند. امروزه با امکاناتی که فراهم شده است ،در شهر فرش کاشان فرش دست بافت گونه تولید میشود تا مشتری به خواسته خود نزدیک شود. این در حالی است که قیمت این فرش در قیاس با فرش دستبافت مناسب تراست.

تراکم کارخانجات در کاشان چرا ؟؟؟

شهر فرش کاشان دارای شهرک های صنعتی است. عبارتند از :شهرک صنعتی امیرکبیر،شهرک صنعتی سلیمان صباحی ،شهرک صنعتی راوند،شهرک صنعتی انصار نوش آباد.از بین نام های گفته شده شهرک صنعتی سلیمان صباحی در زمینه فرش تخصص بیشتری دارد.

جنس الیاف فرش در گذشته واکنون(قیاس)

فرش ماشینی که درابتدای دهه ی 50 وارد بازار شده است مربوط به شهر فرش کاشان است که کار خانجات مخمل وابریشم کاشان توسط ماشین های مخمل بافی ژاکارد،با الیاف مصنوعی پرزهای براق ونسبتا بلند وارد بازار گشت.درهمین زمان که فرش ماشینی کاشان فروخته میشد ،فرش بلژیکی نیز وارد شد. از نظر کیفیت فرش کاشان در قیاس با سایر فرشها در رتبه نخست در گذشته بوده و هم اکنون نیز در اولویت است.جنس الیافی که هم اکنون دربافت فرش از انها استفاده میشود نخ ترک ،آکریلیک ،پلی استر ،پروپیلن ،.....است. نخ ترک که از نظر کیفیت در اولویت است. آکریلیک هیت ست شده که یکی از بهترین جنس نخ های موجود در بازار است. هم اکنون فرشهای ماشینی از نخ آکریلیک هیت شده است.

دسته های فرش ماشینی

فرش ماشینی 1200شانه ،فرش ماشینی 1000شانه،فرش ماشینی 700 شانه ،میباشد. فرش های جدیدی نیز در چندین سال اخیر روانه بازار شده است.فرش های شگی،فرشهای شنل ،انواع گلیم های ماشینی وگبه ها نیز از جمله تولیدات شهر فرش کاشان است.قیمت مناسب فرش در شهر فرش کاشان از ان منظر است که واسط ودلال وجود ندارد شما به طور مستقیم ازتولید کننده خرید میکنید. کارخانجات شهر فرش کاشان نیز در در رقابت با یکدیگر کیفیت محصولات را بالا میبرند.بنابراین از نکته گفته شده به این نتیجه میرسیم که خرید فرش از شهر فرش کاشان نسبت به سایر مناطق با قیمت مناسب تری تمام میشود.

روشهای خرید از شهر فرش کاشان دو روش مهم خرید فرش از شهر فرش کاشان را برایتان توضیح میدهم.

روش اول :خرید مستقیم فرش ازکارخانه ،در این نوع خرید شما به شهر فرش کاشان تشریف میاورید واز کارخانجات فرش کاشان خرید میکنید. کارخانجات فرش کاشان همگی در تلاش هستند که فرش با کیفیت در اختیار مشتری قرا دهند. چون مستقیما با کارخانه  در ارتباط بوده اید قیمت ان بسیار مناسب تمام میشود.

روش دوم:روش خرید اینترنتی ؛ این روش برای کسانی که فرصت سفر ندارند وحتی زمان کافی برای مشاهده تمام محصولات ندارند،بسیار مناسب است.شما از طریق وب سایت وارد یکی از سایت های شرکت فرش های شهر فرش میشوید سپس فرش مورد نظر را انتخاب میکنید واقدام به خرید ان میکنید.یکی از مزیت های مهم این نوع خرید این است که شما در زمانی که هیچ مغازه ای باز نیست شما میتوانید خریدتان را انجام میدهید.به هنگام خرید اینترنتی حتما نماد الکترونیکی سایت را بیابید وبروی ان کلیک کنید اگر صفحه جدید باز شد واطلاعات صاحب کارخانه را مشاهده کردید قابل اعتماد است خرید از این شرکت منطقی است.

شهر فرش در نقشه  کجا قرار گرفته است ؟

نقشه کاشان

 

 

 

 

 

شهر فرش کاشان در 220 کیلومتری تهران ،90کیلومتری قم ،و200کیلومتری مرکز استان واقع است. کاشان مهم تمدن است. قدمت 700ساله دارد. دارای جاذبه های گردشگری ،باقت تاریخی وآداب و رسوم گلابگیری است. شهر کاشان در شمال استان اصفهان قرار دارد.

کلام آخر

اگر در شهر خودتان قیمت فرشها را مشاهده کرده باشید وبعد از سفر به کاشان میتوانید نتیجه گیری کنید چقدر اختلاف قیمت وجود دارد.با هرتوان مالی میتوانید از محصولات شهر کاشان خرید کنید.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.