آخرین ویرایش: 1399/03/25

خرید بهتر، لذت بیشتر

سورنا شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند ...

آیا فکر می کنید، خرید کار آسانی است و شما به راحتی آن را انجام می دهید؟ شاید این طور باشد ، ولی اگر اینطور نیست بدانید که شما تنها نیستید. و در کنار افرادی که به راحتی و با مهارت و لذت خرید می کنند، هستند کسانی که فکر می کنند بلد نیستند خرید خود را آنگونه که مد نظر خودشان است انجام دهند. یکی از مهمترین عوامل آن نداشتن اعتماد به نفس برای روبه رو شدن با فروشنده است و علت دیگر اینکه قدرت تصمیم گیری و انتخاب ندارند و دوست دارند جنسی که انتخاب می کنند هم مورد پسند خودشان باشد هم اینکه، دیگران آنها را بابت انتخاب شان مورد تحسین قرار دهند.(به طور نمونه در هنگام خرید فرش ماشینی برخی افراد دچار تردید هستند.)

این عامل کار را مشکل می کند ولی راه حلی وجود دارد که مشکل این افراد را حل کند. راه حل این است که شما به فروشگاه معتبر و اصیل برای خرید مراجعه کنید و خرید خود را از بین اجناس به روز و با کیفیت آن برند یا فروشگاه انتخاب کنید. هم اینکه انتخاب خودتان را به اجناس با کیفیت و متنوع یک برند محدود کرده اید و هم اینکه جنس خوب و با کیفیت را همه تشخیص می دهند، و شما با خرید خوب و اجناس با کیفیت هم خودتان از تماشای خریدهای تان لذت می برید و هم اینکه دیگران از دیدن اجناس خریداری شده شما لذت برده و ایده خواهند گرفت.

زیرا فروشگاهی که تمام تلاشش تولید اجناس بی نقص و درجه یک و متفاوت از سایر برندهاست ، از طراحان و کارشناسان و اجناس مناسب استفاده می کند، و این تلاش و فکر شما برای تشخیص و انتخاب یک جنس بی عیب و نقص را کاهش می دهد.

حوزه خرید فرش ماشینی کاشان

یکی از این حوزه ها که شما با برند های مختلف و اجناس در ظاهر شبیه و در باطن متفاوت روبرو هستید، فرش ماشینی است. فرش ماشینی اگرچه نسبت به فرش دستباف ارزان تر است اما یک جنس لوکس به حساب می آید و بهتر است با پرداخت قیمت بالای آن این جنس برای ما سالیان سال کار کند و ماندگاری داشته باشد.

با توجه به صحبت هایی که در پاراگراف بالا شد، شما برای انتخاب یک فرش ماشینی مناسب ، بهتر است که به منبع فرش ماشینی که به وفور انواع با کیفیت آن در انجا یافت می شود، مراجعه کنید، و خرید از جایی که منبع یک جنس است ، هم به شما کمک می کند در میان انبوه جنس انچه مدنظرتان است را پیدا کنید و هم اینکه، ان را با قیمت مناسب تهیه کنید و هم اینکه از میان فروشگاه های مختلف به راحتی می توانید فروشگاه های معتبر و به نام را بشناسید.

در ادامه در بحث خرید، میتوانید به این نکات توجه داشته باشید تا خریدی بهتری داشته باشید و یا تبدیل به خریدار بهتری شوید.

1- به جای رفتن به فروشگاه های بزرگ که در آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت می شود، برای خرید هر قلم جنس که نیاز دارید بهتر است که به یک فروشگاه تخصصی در حیطه ی تولید آن جنس مراجعه کنید. مثلا در میان فروشگاه های فروش کالا، برای خرید فرشتان به یک فروشگاه بزرگ فرش ماشینی مراجعه کنید ، تا تمرکز شما برای خرید فرش باشد نه چیز دیگری .

2- در خرید فرش مشخص کنید که با چه بودجه ای و در میان کدام دسته از انواع فرش ماشینی به دنبال فرش هستید. برای توضیح بیشتر باید بگویم، مشخص کنید، که فرش ماشینی 1200 شانه، می خواهید، یا فرش ماشینی 1000 شانه یا فرش ماشینی 700 شانه. جاان؟ نمی دانید؟ بیشتر توضیح می دهم.

فرش ماشینی 1200 شانه و 1000 شانه از جمله فرش های دستباف گونه هستند و این یعنی ظاهر بسیار زیبایی دارند. و ظرافت نقشه آن چشم نواز است. البته قیمت بالاتری دارند. 1200 شانه از 1000 شانه بیشتر و همینطور این دو از 700 شانه بالاتر ند.

پس شما اگر قیمت برایتان مهم نیست و ظاهر برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار است از فرش ماشینی 1200 شانه خرید خود را انجام دهید.

اگر قیمت برایتان مهم است و دوست دارید فرشتان از ضخامت بالایی برخودار باشد از فرش ماشینی 700 شانه دیدن کنید.

و اگر هم قیمت و هم ظاهر برایتان اهمیت دارد از فرش ماشینی 1000 شانه دیدن فرمایید.

اینگونه خرید تان آسان تر بوده و می توانید با مشخص کردن دقیق تر هدفتان در ان دسته ی مشخص طرح ها و رنگ های متنوع را دیده و هر کدام را که بیشتر به دلتان می نشیند انتخاب کنید. هر چه در بین دسته های مختلف بگردید گیج تر می شوید و دچار وسواس انتخاب می شوید.

3- سعی کنید وقتی وقت بیشتری دارید و فروشگاه تان خلوت تر است به خرید فرش بپردازید. مثلا روزهایی که از نظر کاری خلوت تر هستید و یا اینکه صبح ها که به شلوغی و ترافیک و خستگی بر نخورید و از روی اجبار به خرید نپردازید.

4- سعی نکنید در اجناسی که می خواهید برای اتاق پذیرایی تان بخرید و باید برای جلوه ی بیشتر اتاق تان مورد استفاده قرار گیرد از اجناس بی کیفیت و فروشگاه های نامعتبر و یا حراجی ها خرید کنید. هیچ ارزونی بی حکمت نیست.

5- قبل از خرید حتما درباره ی حسن شهرت فروشنده تحقیق کنید. رفتن به فروشگاه هایی که تنوع محصول ندارند و از طرح های روز عقب هستند تماما ضرر است.

6- اگر وقت گشت و گذار برای بالا و پایین کردن فروشگاه ها را ندارید میتوانید از طریق فروشگاه های اینترنتی عرضه فرش، دسته های فرش را بررسی کنید و قیمت برندها را مقایسه کنید و از نظرات کاربران در مورد این برند در درون سایت ها استفاه کنید سپس یا از طریق خرید اینترنتی فرش ماشینی تان را تهیه کنید. یا اینکه از طریق خرید حضوری اقدام کنید.

7- مثلا برای خرید فرش ماشینی کاشان ، شاید همه توانایی سفر به این شهر و خرید فرش از این شهر فرش را نداشته باشند، در این راستا فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی به کمک این افراد امده و همگان از سرتاسر ایران و جهان می توانند از طریق اینترنتی به خرید فرش مورد نظر خود با کیفیت اعلی بپردازند.

8- فقط به خاطر ارزان بودن یک فرش ماشینی اقدام به خرید ان نکنید. در این حد بدانید که بهترین فرش ماشینی موجود در بازار فرش ماشینی اکریلیک است . که گران تر از نوع پلی استر ان است.

برای مطالعه ویژگی های فرش ماشینی اکریلیک کلیک نمایید.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.