آخرین ویرایش: 1399/03/19

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ایا تاکنون ازدرب کارخانه خرید کرده اید؟

چقدر در مورد سودی که دلالان به دست می اورند آگاهی دارید؟

ده راهکار انتخاب بهترین فرش ماشینی چیست ؟

آیا تمایل دارید باقیمت مناسب فرش دلخواهتان را بخرید ؟

پس با ما در این مقاله همراه شوید.تاپاسخ سوال های بالارا بیابید.

 

در طی مقاله به بررسی موضوع فرش ماشینی خواهیم پرداخت.  شاید خرید مستقیم فرش از کارخانه به نظرتان سخت بیاید.ولی راهکار خرید اینترنتی فرش را برایتان به ارمغان آوده ایم. خرید مستقیم فرش از کارخانه در نگاه اول کمی سخت به نظر میرسد. ولی این در صورتی است که آشنایی با خرید اینترنتی نداشته باشید. هنگامی که شرکت فرشی سایتی برای خود طراحی میکند به این معناست که به مشتری احترام میگذارد و همه چیز را برای یک خرید آسان همراه با مزایای اقتصادی برای شما فراهم کرده است. حال که موقعیت یک خرید باصرفه برایتان فراهم است چرا خرید ازفروشگاهای واسطه؟ این فروشگاهها هنگامی که فرش را از کارخانه تهیه کردند با هزینه هایی که صرف نمایشگاه کرده اند را در مجموع محاسبه کرده اند وازمشتری قیمت تمام شده اخر را میگیرند.

قیاس قبل از خرید

خب حال میخواهم یک نمونه کوچک را برایتان تشریح کنم. تا خود نتیجه گیری ازصحبت هایم انجام دهید. فرض کنید قصد خرید یک کیک صبحانه را دارید واز فروشگاه خرید میکند. کارخانه تولیدکننده این کیک،کیک رابه قیمت عمده به واسطه ها باقیمت  تومان1000به فروش میرساند. با فرض اینکه واسطه گر انسان با انصافی باشد حداقل با 30درصد سود به فروش میرساند یعنی حدود انتوم1300از شما میگیرد. ولی اگر باانصاف نباشد این مبلغ تا تومان1600نیز میتواند برای شما محاسبه شود. به انصاف واسطه برمیگردد. خودتان فکر کنید، هر کیکی که میفروشد 300تومان سود میبرد در نتیجه در پایان سود کلانی میبرد.خب حال  مقایسه کنید ازیک کیک صبحانه چقدر سود میبرند.این قیاس کوچکی بود  که مطرح شد .تنها به این دلیل این قیاس را مطرح کردم که سودی که واسطه ها در این بین میبرند برای شما آشکار شود.

 

 خرید مستقیم فرش از کارخانه مزایایی دارد ؛

1)قیمت مناسب (صرفه اقتصادی)

2)تنوع محصولات

3)ضمانت نامه (کیفیت کالا،اصل بودن کالا،تضمین قیمت)

مسافت زیاد یا کمبود وقت

برخی دلایلی می اورند تا خرید مستقیم فرش از کارخانه را انجام ندهند.از جمله دلایلی که می اورند این است که میگویند باید مسافت طولانی طی شود. زمان کافی برای اینکار نداریم یا دلایل دیگر. خب این مورد راهکار خودش را دارد. مخاطبم ان دسته افرادی هستندکه زمان خالی ندارند یا نمیخواهند از شهر خود خارج شوند ،بهترین روش خرید اینترنتی است که در کناراینکه زمانتان تلف نشده است ومسافت طولانی نیز طی نکرده اید بلکه خرید به قیمت درب کارخانه انجام داده اید. حتی خریداینترنتی مزایایی مثل مقایسه قیمت ها وتنوع محصولات وغیره دارد.

 

سوغات کاشان

حال دسته دیگر را مخاطب قرار میدهم.دوستانی که دوست دارید حضوری تشریف بیاورید در این صورت هم خرید مستقیم فرش از کارخانه انجام داده اید وهم ازکاشان شهر فرش دیدن کرده اید.بسیار کوتاه از کاشان میگویم. کاشان شهر تاریخی است واماکن تاریخی بسیاری دارد. پیشنهاد میکنم برای یکبار از شهر کاشان دیدن کنید.مطمئنم بار بعد دلتان میخواهد دوباره بیایید. به کاشان سفر کنید و از سوغات کاشان برای دوستان هدیه ببرید. یکی از سوغاتی که بسیار سراغشان میایند فرش کاشان است.کاشان منسوجاتی دیگرنظیر شعر بافی نیز دارد که زیبایی خاصی دارد. از کاشان میتوانید سوغات گلاب نیز میتوانید ببرید.

 

اگر تاکنون تصمیم گرفته اید تا خرید مستقیم فرش از کارخانه را انجام دهید پس  تا انتهای مقاله همراهم باشید.

مرحله بعد از اینکه تصمیم گرفتید خرید انجام دهید حال نیاز به اطلاعات کاملی دارید تا خریدی آگاهانه انجام داده باشید.

 

ملاک های انتخاب فرش مناسب

 

ابتدا این نکته را عنوان میکنم که ممکن است ترتیب این ملاک ها برای هر شخصی تفاوت داشته باشد وبه همین تناسب درجه اهمیت ملاک ها نیز متفاوت است.

1)جنس فرش

ملاک اول که از درجه اهمیت بالایی برخورداراست جنس فرش است. جنس فرش اگر خوب نباشد تمام ملاک ها را زیر سوال میبرد وتحت الشعاع قرار میدهد. بهترین جنس فرش پشم است. که درفرش دست بافت از پشم استفاده میشود. در فرش ماشینی از آکریلیک استفاده میشود که به پشم نزدیک است .این الیاف تحت دستگاههایی تحت بخار قرارمیگیرد واصطلاحا هیت ست میشود.زمانی که هیت ست شد خواص جدیدی به آن افزوده میشود .از جمله خواصی که به فرش افزوده میشود ؛عدم پرزدهی ،مقاومت در برابر گرماوحرارت ،ضد حساسیت بودن به خواص آکریلیک افزوده میشود وجنس را بهتر میکند. جنس پلی استر نیز وجود دارد که بیشتر در بافت فرش های مدرن یا فانتزی استفاده میشود. فرشی که جنس مطلوب را نداشته باشد به سلامتیتان نیز صدمه میزند. حتی در جذب گرد وغبار نیز الیاف آکریلیک از همه بهتر است.

2)تراکم

هر چه تراکم فرش بالاتر باشد فرش کیفیت بیشتر وظرافت وزیبایی بیشتری دارد. تراکم بالا به استحکام فرش کمک میکند. پس فرش با تراکم بالابهترین گزینه است.

3)شانه

شانه نیز مانند تراکم هرچه بالاتر باشد کیفیت فرش بالاتر است وهمینطور دوام بیشتری دارد.

4)رنگ وطرح

انتخاب دراین مورد باشماست .فقط چند نکته را بگویم. نکته ی اول این است که متراژ در انتخاب رنگ فرش موثر است .اگر خانه بزرگ دارید وقصد پرکردن ان را دارید بهتر است از فرشهای رنگ تیره خرید کنید وهمچنین اگر خانه ای کوچک دارید وقصد دارید بزرگ جلوه کند فرشهای رنگ روشن بخرید.طرح های شلوغ برای چیدمانهای خلوت وطرح های خلوت برای چیدمانهای شلوغ مناسب هستند.

خب تا به حال ملاک های خرید را گفته ایم.

ازاین موقعیت بهتر چیست که هنگام خرید فرش برای سالن ، برای اتاق خوابها نیز فرش تهیه کنید .برای اتاق کودکتان نیز میتوانید فرش تهیه کنید.

خرید اینترنتی 

ایا تاکنون خرید اینترنتی انجام داده اید ؟

در سالهای اخیر به دلایل مختلفی خرید اینترنتی افزایش یافته است. اما خرید اینترنتی از تمام سایت ها انجام ندهید.تنها از سایت هایی خرید اینترنتی انجام دهید که نماد الکترونیکی داشته باشند وهمچنین قابل اعتماد باشند. این  سایتی با این نماد تنها قابل اعتماد است ودر صورتی که سایتی این نماد را نداشت لطفا از این سایت خرید انجام ندهید. خرید اینترنتی که انجام میدهید از امکانات سایت بهره مند میشوید.در سایت سورنا انواع امکانات در اختیار شما قرار داده شده است.

ضمانت خرید فرش را از فروشنده حتما بخواهید. ضمانت در واقع سندی بین شماوفروشنده است که فروشنده متعهد میشود که جنس باکیفیت وبا اصالت در اختیار شما قرار دهد. حتی تضمین قیمت نیز وجود دارد. تحویل فوری وپرداخت درب منزل از جمله امکاناتی است که یک کارخانه معتبر با برند مهم در اختیار شما قرار میدهد.

اما در پایان از شما دوستان عزیز میخواهم که هنگامی که قصد خرید دارید لطفا نکات گفته شده را رعایت کنید تا خریدی آگاهانه وبه صرفه انجام داده باشید.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.