آخرین ویرایش: 1399/12/02

دکوراسیون منزل با فرش قرمز

رنگ قرمز بسیار گرم و جذاب بوده که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. همچنین استفاده رنگ قرمز در دکوراسیون علاوه بر جذابیت منزل، موجب جلب نظر دیگران به خود شده است.
 لازمه ی داشتن خانه ای زیبا ودلنشین این است که دکوراسیون منزل  با فرش ماشینی کاشان هماهنگ باشند. هنگامی که فرش منزل با رنگ قرمز انتخاب می‌شود بنابراین برای تطبیق رنگ فرش با دکوراسیون، انتخاب رنگ مبلمان و دیگر وسایل نیز اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این امر باعث نظم بخشیدن و القای آرامش بیشتری به خانه می‌شود.
برای هماهنگ کردن رنگ دکوراسیون منزل با فرش قرمز می‌توان روش های زیر را به کار برد:

1- انتخاب رنگ مکمل
2- انتخاب رنگ خنثی
3- انتخاب رنگ از دل فرش
4- انتخاب رنگ هم گروه


روش اول: انتخاب رنگ مکمل

انتخاب رنگ مکمل رایج ترین روش برای هماهنگ کردن دکوراسیون منزل با فرش است. یکی از رنگ های مکمل با رنگ قرمز، رنگ سبز است. همچنین می‌توان با استفاده از تضاد سایه روشن و همچنین تضاد سرد و گرم در انتخاب رنگ ها می‌توانید به جلوه ی بصری فضا را افزایش دهید.
علاوه بر رنگ سبزکه مکمل رنگ قرمز می‌باشد، می‌توان از رنگ های دیگر مانند زرد، آبی ، نارنجی، سفید و شیری استفاده کرد. دقت داشته باشید در صورت استفاده از فرش رنگ قرمز از دکوراسیون با طرح هاس ساده استفاده کنید، زیرا رنگ قرمز فرش به همراه طرح های شلوغ باعث دلزدگی افراد خانه می‌شود.

 

style=height:350px;width:500px;

 

 

روش دوم: انتخاب رنگ خنثی

همیشه استفاده از  رنگ های خنثی هماهنگ کردن دکوراسیون با فرش را آسان تر کرده است زیرا به راحتی با هرنگی چه سرد و چه گرم هماهنگ می‌شود. رنگ های خنثی  مانند سفید، طوسی، کرم و مشکی می‌باشند. 
این رنگ برای دکوراسیون مدرن و همچنین سنتی بسیار مناسب می‌باشد.
مبلمان مدرن و فرش ایرانی، دکوراسیون به سبک تلفیقی به وجود می اورد.

 

style=height:350px;width:500px;

 

 

روش سوم: انتخاب رنگ از دل فرش

ترکیب رنگی مناسب در دکوراسیون منزل، اصل مهمی برای چیدمان و طراحی درست است. یکی از روش های هماهنگ کردن دکوراسیون با فرش قرمز، استفاده از سایر رنگ های به کار رفته در بافت فرش می‌باشد. با انتخاب یکی از گل های فرش، می‌توانید مبلمان یا پرده های خانه را با رنگ گل های فرش انتخاب شده هماهنگ کنید. به عنوان مثال در صورتی که گل های فرش رنگ آبی، زرد و... هستند می‌توانید پارچه های مبل و یا پرده ها را ازاین رنگ ها انتخاب کنید.

 

style=height:350px;width:500px;

 

 روش چهارم : انتخاب رنگ های هم گروه

اخرین روش برای ست کردن مبل با فرش قرمز، استفاده از رنگ های هم گروه می‌باشد. رنگ های گرمی مانند نارنجی به دلیل هماهنگی با رنگ قرمز فرش بسیار مناسب هستند.اما در اجرای این روش لازم است تا در عوض رنگ اکسسوری ها و پرده ها از رنگ های مکمل استفاده کنید تا دکوراسیون منزل شما یک رنگ نباشد. همچنین تعادل رنگی را می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری ها و یا رنگ امیزی دیوار ایجاد کنید.

رعایت نکات زیر دکوراسیون منزل با فرش قرمز را زیبا‌‌تر می‌کند:

1- در فضا هایی که نورگیر خوبی دارد، استفاده از رنگ قهوه ایی در کنار فرش با رنگ قرمز،محیط را بسیار جذاب و دلنشین می‌کند.
2- استفاده از مبلمان با فرش قرمز ایده جالبی نیست زیرا باعث همرنگ شدن تمامی دکوراسیون منزل شده و برای بیننده دلزدگی به وجود می‌اورد.
3- بهتراست در خانه هایی که فرش قرمز استفاده می‌شود، از وسایل اشپزخانه رنگ روشن و خنثی مانند سفید یا کرم استفاده کنید.
 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.