آخرین ویرایش: 1399/06/26

شال مبل چیست؟

اکنون بیشتر مردم برای تنوع در دکوراسیون خانه های خود، به دنبال خرید وسایل جدید مانند مبل، فرش ماشینی کاشان یا میز هستند اما به دلیل بالا بودن قیمت ها، خرید این وسایل برای اغلب مردم ممکن نیست. امروزه شال مبل ها به عنوان  یک وسیله تزئینی ارزان و درعین حال بسیار زیبا در بازار عرضه شده است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای خرید مبل های جدی و گران قیمت باشد. 
شال مبل ها پارچه های با ضخامت زیاد هستند که درگذشته برای گرم افراد منزل مورد اسفاده قرار می‌گرفته، اما امروزه به عنوان تزیین برروی مبل ها قرار می‌گیرد. برای زیبا نشان دادن مبلمان منزل رعایت اصول در انتخاب و استفاده ی شال مبل ها  بسیار مهم و حائز اهمیت است. 
رعایت نکاتی که در این مقاله به شما گفته می‌شود می‌تواند شما را  در انتخاب شال مبل مناسب با دکوراسیون منزل کمک کند تا زیبایی منزل شما چند برابر شود. 

نحوه انتخاب رنگ شال مبل 

انتخاب رنگ شال مبل در عین سادگی،  می‌تواند زیبایی و جذابیت مبل را چندین برابر کند. رنگ شال مبل باید کاملا با رنگ مبل متفاوت بوده تا رنگ مبل به چشم بیاید. برای انتخاب رنگ شال مبل می‌توانید از رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل استفاده کنید. حتی می‌توانید از رنگ های استفاده شده در تابلوی نقاشی استفاده کنید. برای راحتی خیال خود در هماهنگ کردن رنگ ها می‌توانید از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید اما اگر اهل جسارت  هستید می‌توانید از رنگ های تند وگرم استفاده کنید تا شال مبل کاملا از مبل جدا به نظر برسد.  

 

style=height:500px;width:500px;

 


اندازه

اگر قصد تهیه ی شال مبل دارید بهتر است به اندازه ی آن دقت کنید تا شبیه کاور مبل به نظر نیاید و باعث کاسته شدن زیبایی مبل منزل شما شود
 پاف یا مبل کوسنی: اگر قصد قرار دادن شال مبل بر روی پاف یا مبل های کوسنی را دارید بهتراست اندازه ی آن به گونه ایی باشد تا کاملا پاف یا مبل کوسنی را دربر بگیرد. 
دسته مبل: اگر قصد قراردادن شال مبل برروی دسته مبل را دارید می‌توانید اندازه ی آن را به گونه ایی انتخاب کنید که تا روی زمین ادامه پیداکند همچنین می‌توانید شال مبل کوتاه انتخاب کنید که از دسته مبل آویزان باشد. 
تکیه گاه مبل: اندازه شال مبل به گونه ایی باشد تا روی دسته های مبل را بپوشاند و در صورت تمایل، تا روی زمین ادامه پیدا کند.

جنس

این نوع شال های مدرن و زیبا جنس های مختلف و متفاوتی دارند که هر کدام در زمان خود به کار می آیند برای مثال شال هایی با جنس کرکی و پشمی به دلیل گرم بودن در زمستان استفاده می شوند. همچنین می توانید که برای تابستان از جنس های خنک و نازک مانند شانل استفاده نمایید.

نحوه قرارگیری

نحوه قرار گیری شال مبل بستگی به اندازه مبل های خانه دارد، اگر که شال مبل شما نازک و طولی متوسط دارد بهتر است که آن را دو یا سه بار از عرض تا کنید و بر روی دسته مبل قرار دهید. اگر که شالتان طویل و نازک است بهتر است که آن را به صورت افقی به روی نشیمنگاه بیاندازید و یا بر روی تکیه گاه قرار دهید همچنین برای ثابت نگه داشتن شال مبل، یک کوسن بر جلویش قرار داده تا شال مبل ثابت باقی بماند. یک راه دیگر این گونه است که به صورت افقی شال مبل را به رویِ نشیمنگاه مبل قرار دهید. 

تعداد مناسب

قانون اصلی که در طراحی دکوراسیون ها با شال وجود دارد این است که دکوراسیون های نا-متقارن انتخاب هیجان انگیز تر و پرطرفدار تری نسبت به چیدمان های متقارن هستند. برای مبل¬هایی با دو کوسن بهتر است که ازیک شال مبل،  و برای یک و یا سه کوسن  ازدو شال مبل به روی هم استفاده نمایید.

انواع شال مبل:

شال مبل های بافتنی
شال مبل ها انواع مختلفی دارند که هر کدام را با توجه به سیلقه و مزاج خود می توانید تهیه کنید. نیازی به صرف هزینه بالا نیست، شما تنها می‌توانید با هنرِ دست های خود بک شال مبل زیبا  با ببافید. این شال مبل های حس گرما و صمیمت را به خانه شما می‌بخشند.
شال مبل گل دار
توصیه می شود که از شال مبل های گل دار در پذیرایی و حال استفاده شود. شما می توانید در مبل های راحتی با طرح ساده ، شال مبلِ گل دار با زمینه روشن استفاده نمایید. 
شال مبل بافتنی توپی
این شال مبل ها بدون هیچ شکی به راحتی و سادگی بافته می شوند به این صورت که پارچه های بافتنی با رنگ های مختلف کنار هم دوخته شود سپس توپ های بافتنی را به آن ها متصل شده و ریشه های رنگی آن جلوه ی خاصی به شال مبل بخشیده است.

سخن آخر:

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد شال مبل یکی از وسایل مقرون به صرفه و در عین حال بسیار زیبا و کار امد است. شما می‌توانید با تهیه پارچه هایی با ضخامت بالا از جنس بافت، پشمی یا کرکی و کمی خلاقیت به شال مبل های بسیار زیبا دست پیداکنید و جذابیت منزل خود را چندین برابر کنید.

style=height:500px;width:500px;style=height:500px;width:500px;

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.