آخرین ویرایش: 1399/01/25

فرش اتاق کودک را روشن انتخاب کنیم یا تیره

یکی از لوازم ضروری برای اتاق کودک ،فرش اتاق کودک است. شاید مهمترین جز اتاق کودک ،فرش اتاق کودک باشد. زیرا فرش اتاق کودک به عنوان کفپوش اصلی اتاق کودک محسوب میشود ،بنابراین بدن کودک به طور مستقیم با ان در ارتباط است. (the best  carpet for babys room)

فرش ماشینی یا دست بافت

مطمئنا هر مادری تمایل دارد تا بهترین ها زیر پای فرزندش پهن باشد اما خب با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه فرش دست بافت از گزینه ها کنار گذاشته میشود. تنها گزینه ای که باقی میماند فرش ماشینی است که انقدر تنوع دارد که توجه مشتری را به خود جلب کند. در نتیجه از بین هزاران طرح ونقش وشانه وتراکم بالاخره یک فرش را پسند کند.البته فرش ماشینی کاشان دست بافت گونه نیز وجود دارد.

برخی از نکات هستند که برای چیدمان اتاق کودک لازم است تا رعایت شود.(نکاتی برای چیدمان اتاق کودک

جنس فرش

عامل کیفیت

مهمترین عامل کیفیت در فرش ماشینی جنس نخ خاب فرش ماشینی است. فرش اتاق کودک نیز همین گونه است در هنگام خرید فرش اتاق کودک به جنس فرش ماشینی حتما دقت کنید.

حساسیت زایی

برخی از الیاف وحتی رنگها حساسیت ایجاد میکنند. ازان جا که هدف شما خرید فرش اتاق کودک است بنابراین توجه به این مورد مهم است. چون بدن کودکان ضعیف تر است در نتیجه زودتر بیمار میشوند.البته تمامی الیاف حساسیت ایجاد نمیکنند وبرخی از انها حساسیت زا هستند.قبل از خرید اطلاعات کافی داشته باشید تا به هنگام خرید با این مشکلات روبه رو نشوید.

 نوراتاق کودک

در اتاق کودک شما پنجره وجود دارد؟ نور طبیعی اتاق چگونه است؟ اگر اتاق کودکتان نور طبیعی دارد فرش رنگ تیره برای اتاقش انتخاب کنید. چون فرشهایی که رنگ روشن دارند در اتاق کودک به راحتی کثیف میشوند ونیاز به شستشوی زیاد دارند. اما اگر نور اتاق کافی نیست بهترین فرش برای اتاق کودک شما ،فرش با رنگ روشن است چون نور اتاق را تنظیم میکند.

کثیف شدن فرش

اگر از دسته مادرانی هستید که اجازه میدهید فرزندتان بپاشد وبریزد و بعد ان را تمیز کنید بهتر است فرش با رنگ تیره بخرید چون هر چه فرش بیشتر شسته شود زودتر از بین میرود.اما اگر حساس به کثیف شدن فرش هستید و مدام از فرش مراقبت میکنید میتوانید فرش رنگ روشن برای اتاق کودکان بخرید ،تنها راهکارش این است که به هنگام غذا دادن کودک از روفرشی یا زیر اندازهای مخصوص استفاده کنید.

فرش اتاق نوزاد یا کودک ؟

تفاوت دارد که فرش اتاق کودک میخواهید بخرید یا فرش اتاق نوزاد ،در واقع سن کودک شما مهم است اگر کودک شما از سه سال به بالا است دیگر متوجه اشتباهات خود میشود در نتیجه میتوان فرش رنگ روشن نیز برای اتاقش بخرید اما اگر نوزاد است چندی بعد بزرگ میشود و شروع به کثیف شدن فرش اتاق میکند. برخی از کثیفی ها به راحتی پاک نمیشود یا اصطلاحا خورد فرش میرود. درنتیجه ممکن است هیچ گاه فرش بعد از شستشو به حالت اولیه اش باز نگردد.(برخی از فرشها به دلیل اینکه از رنگهای باکیفیت در انها استفاده نشده است،رنگ پس میدهند.

جنسیت کودک موثر بر رنگ فرش

کلا فرش اتاق کودک در سه دسته رنگی مختلف وجود دارد:

دسته اول رنگهای دخترانه :قرمز،صورتی ،بنفش ، ........

دسته دوم رنگها پسرانه :آبی ،سبز،نارنجی ،..........

دسته سوم  رنگهای اسپرت و خنثی :این دسته رنگهایی هستند که هم میشود برای اتاق دختر استفاده کرد و هم برای اتاق پسر.رنگهای طوسی خنثی هستند. اما ترکیب های کرم _قهوه ای ،سرمه ای _سفید  رنگهای خنثی به شمار میرود. اما نکته دیگر این است که رنگ طوسی را میتوانید با رنگ آبی ترکیبی دکور بزنید که نتیجه ان یک دکور پسرانه است. همین رنگ طوسی را با رنگ صورتی ترکیب کنید ویک ترکیب دخترانه دریافت کنید.رنگهای تیره یا روشن  میتواند از هریک از این طیف ها انتخاب شود. آبی روشن از طیف آبی انتخاب میشود و رنگ پسرانه در نتیجه اینجا به بعد روشن یا تیره انتخاب کردن رنگ فرش به خود شما بستگی دارد.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.