آخرین ویرایش: 1400/08/11

فرش گستردنی پرزداری است که از الیاف پنبه ،آکریلیک ،پلی استر ،...در بافت ان استفاده میشود. اما خب لقب ماشینی وهمچنین کاشان که به خود می‌گیرد، دیگر یک فرش ساده نیست. لقب ماشینی بودن چندان مهم نیست چون فرش ماشینی در سایرشهرها نیز تولید میشود، آنچه که مهم است این است که این فرش در کاشان تولید شده است، که همین پسوند اصالت و مرغوبیت ان را تضمین می کند. در انتخاب فرش همیشه اصالت حرف اول را می‌زند چون  اصالت، شناسنامه فرش است و برای بدست آوردن بهترین ها همیشه لازم است که اول شناخت پیدا کنیم. شناخت در حیطه فرش چندان آسان نیست. شناخت فرش ماشینی کاشان از فرش ماشینی سایر شهرها تنها مستلزم این است که معیارهای تشخیص این فرش نفیس را بدانیم.

معیارهای تشخیص فرش ماشینی کاشان از سایر شهرها:

1)کیفیت

2)دانه دانه بودن ریشه ها

3)اصالت طرح ونقشه

4)جنس الیاف

5)ظرافت

برخی ازاین معیارها زیر شاخه هایی دارند.کیفیت زیر شاخه تراکم دارد (هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ،کیفیت بالاتری دارد.) در واقع آشنایی با بهترین تراکم فرش می‌تواند شما را به سمت یک خرید ایده آل راهنمایی کند. ظرافت نیز زیر شاخه شانه را در بر دارد .هرچه شانه فرش بیشتر باشد فرش چشم نوازتر است.(به طور نمونه فرش ماشینی 1200شانه نسبت به فرش ماشینی 700شانه از ظرافت بیشتری برخوردار است. )

مزایای فرش ماشینی کاشان

1) طرح دلخواه را با قیمت مناسب تر از فرش دست بافت تهیه میکنید.

2)تنوع طرح ورنگ آمیزی 

3)جنس الیاف مورد استفاده  آکریلیک هیت ست شده است که به الیاف پشم نزدیک است.

4)تضمین سلامت افراد (فرش ماشینی ضد حساسیت)

فرشهای بافته شده در کارخانه های کاشان اکثرا از جنس الیاف آکریلیک هیت ست شده است،این الیاف پرزدهی کمی دارند (پرزدهی معمول یک فرش ماشینی دو هفته ونهایتا یک ماه است که اگر ازاین بازه زمانی بیشتر شود فرش مرغوب تهیه نکرده اید.) مقاومت این فرشها بالاست .این در حالی است که فرشهای بلژیکی تنها زینتی هستند و به عنوان کفپوش از انها نمیتوان استفاده کرد.

تخصص وتجربه

همیشه بهترین ها را متخصصین تولید می‌کنند. مهارت وتخصص در بافت فرش از مهمترین موارد است. شهر کاشان به دلیل تجربه چندین ساله در بافت فرش امروزه به دومین تولید کننده فرش ماشینی در جهان مبدل شده است. همین تخصص سبب شده است که فرش ماشینی کاشان از فرش ماشینی تولید شده در سایر شهرها متمایز باشد.

کیفیت در کنار قیمت مناسب

فرش ماشینی کاشان با وجود کیفیت بالا و ماندگاری زیاد قیمت مناسبی دارد، در واقع فرش ماشینی ارزان تهیه کرده اید. به دلیل تراکم کارخانه های فرش در شهرک های صنعتی شهر کاشان، شرکت های نساجی وهمچنین شرکت های وارد کننده الیاف، مستقر هستند که به دلیل تهیه آسان الیاف قیمت تمام شده فرش نیز مناسب تر است.

اما چگونه این فرشها را بخرم؟؟

برای خرید فرش ماشینی کاشان شما دو راه دارید:

**راه اول این است که خرید مستقیم فرش از کارخانه انجام دهید.

**راه دوم این است که خرید اینترنتی انجام دهید.

در هر دوروش شما می‌توانید فرش ماشینی با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید.

نکات:

-نام برند یا نام فروشگاه ملاکی خوبی برای خرید فرش نیست. فرشهای ابریشم گونه (فرشهای بلژیکی )که زیباهستند برای سلامت شما ضرر دارند،چون این گونه فرشها در کنار اینکه نازک هستند وضخامت ندارند ممکن است ایجاد حساسیت کنند.

-لطفا اجازه ندهید که  تبلیغات تلوزیونی برخی فروشگاه های بزرگ روی شما تاثیر بگذارد. (هیجانی رفتار نکنید.) فروشگاه های بزرگی در تهران با نام های مختلف هستند که خود تولید کننده نیستند با نام ارزان فروشی ،فرشها را با قیمت بالا به شما میفروشند .حال آنکه اگر همین فرش را از کارخانه خرید کرده باشید، متوجه این اختلاف قیمت خواهید شد.

- همیشه با بررسی خرید کنید.- سلامت اعضای خانواده در گرو انتخاب فرش است چون برخی از فرشها حساسیت ایجاد میکنند.فرش اتاق خواب را با حساسیت بیشتری تهیه کنید.-قبل از خرید فرش حتما در مورد عیوب فرش ماشینی اطلاعات کامل داشته باشید. کارخانه فرش سورنا از جمله تولید کننده های فرش ماشینی در کاشان است که متخصصین با تجربه در این حوزه دارد. 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.