آخرین ویرایش: 1400/04/23

امروزه خانه ها از سبک ویلایی به آپارتمانی با ابعاد کوچک تبدیل شده است و این امر موجب شده تا برای خرید وسایل خانه مانند خرید مبلمان و فرش محدودیت وجود داشته باشد. اکثر افراد تمایل دارند تا چیدمان منزل خود را به گونه ای انجام دهند که ابعاد خانه بزرگ تر به نظررسیده و وسایل بیشتری در خانه خود قرار دهند. این امر با انتخاب درست فرش صورت می‌گیرد. اما سوال اکثر افراد این است که چه فرشی مناسب خانه های کوچک می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به  این سوال پاسخ داده و شما را جهت انتخاب درست فرش برای خانه های کوچک راهنمایی کنیم.

 

مواردی که بای انتخاب فرش لازم است می‌توان به ابعاد، رنگ و طرح فرش اشاره کرد که در ادامه به صورت جداگانه به این موارد می‌پردازیم.
 

 

ابعاد فرش

 طراحان دکوراسیون برای اینکه خانه های کوچک از ابعاد واقعی خود بزرگ تر به نظر برسد، توصیه می‌کنند که ابعاد فرش از ابعاد فضای مورد نظر کوچک تر بوده به گونه ای که تنها پایه های جلویی مبل ها روی فرش قرار گرته تا فاصله ایی بین فرش با دیوار ایجاد شود؛ این امر باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. این فاصله بهتر است حدود 20 سانتی متر باشد که این امر هم به بزرگتر نشان دادن ابعاد محیط و هم به زیبایی محیط کمک می‌کند.

 

 

 

دکورخانه

 

 

 

رنگ فرش مناسب خانه های کوچک

یکی از اصول کلی برای چیدمان منزل، انتخاب رنگ فرش می‌باشد. رنگ فرش تیره، محیط را از اندازه واقعی کوچک تر و فرش های روشن فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می‌دهد.به این صورت که طبق توصیه طراحان دکوراسیون  رنگ فرش ماشینی کاشان از طیف های خنثی و روشن انتخاب شده و بر خلاف قوائد چیدمان منزل، فرش ها از رنگ مبلمان تیره تر نبوده تا اندازه محیط بزرگ تر نشان داده شود. همچنین می‌توان این موارد را برای محیط های کوچک با نور کافی، رعایت نکرد. 

مدل و طرح فرش برای خانه های کوچک

 

طرح فرش تاثیر بسزایی بر روی ابعاد ظاهری فضا گذاشته و این امر موجب شده که تا طراحان دکوراسیون به افرادی که خانه های کوچک دارند توصیه کنند که از فرش های طرح شلوغ استفاده نکنند به خصوص فرش های طرح شلوغ با رنگ های تیره، فضا را از اندازه واقعی کوچک تر نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است از فرش با طرح های خلوت و رنگ روشن استفاده کنند. در صورتی که به فرش های طرح شلوغ تمایل دارید، می‌توانید از رنگ های روشن استفاده کنید تا تاثیر شلوغ بودن طرح فرش بر فضا کمتر باشد.

در بین طرح های موجود درفرش های ماشینی، فرش طرح افشان به دلیل پراکندگی گل ها و نبود ترنج در وسط فرش، برای خانه های کوچک و آپارتمانی بسیار مناسب می‌باشد؛ زیرا باعث بزرگ تر دیده شدن فضای خانه می‌شود.

 

 

 

دکورخانه

 

 

کلام اخر 

مهم ترین اصل در طراحی آرامش و آسایش اعضای خانواده می‌باشد و سلیقه ی افراد را در نحوه چیدمان منزل می‌طلبد. در صورتی که تمایل به رعایت اصول ذکرشده در بالا را دارید، می‌توانید فرش مورد نظر را از شرکت فرش سورنا به دلیل تنوع بالای محصولات و نبود محدودیت در طرح، رنگ و ابعاد خریداری کنید 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.