آخرین ویرایش: 1400/04/23

فرش مناسب پذیرایی

امروزه برای انتخاب فرش پذیرایی، پیشنهادهای زیادی وجود دارد. این انتخاب ها به عوامل بسیاری گره خورده که در این مقاله به اختصار آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

در پذیرایی ها سبک و رنگ مبلمان، پرده ها، دیوارها، چیدمان وسایل و اندازه اتاق از جمله مهم ترین نکات در انتخاب فرش پذیرایی هستند.

اندازه فرش

امروز بر خلاف گذشته ها تمامی مساحت پذیرایی ها با فرش پوشیده نمی شوند. بدلیل استفاده از کفپوش ها و مبلمان مورد استفاده در پذیرایی ها، فقط قسمت را فرش می کنیم.

رنگ فرش

در انتخاب رنگ فرش مهم ترین نکته رنگ مبلمان و در درجه دوم پرده هاست. بهتر است یک تضاد رنگی خاص را امتحان کنید. رنگ ها را می توانید به اصطلاح سیر و نیم سیر(کمرنگ و پررنگ) کنید. به طور مثال: ترکیب رنگ کرم با ترمه(فیلی)، آبی آسمانی یا سبزآبی باطوسی و ... .

سبک مبلمان و فرش ها

مبلمان کلاسیک و سلطنتی با فرش های ساده، پیشنهاد خوبی نیست و بهتر است از فرش های سنتی، کلاسیک و مجل استفاده کنیم. برای مبل های راحتی و مبل های مدرن، انتخاب فرش های فانتزی، فرش های وینتیج و مدرن، بهترین انتخاب می باشد.

البته لازم به ذکر است، گاهی( نه همیشه) هنجارشکنی ها و خلاف اصول رفتار کردن می تواند دکوراسیونی خاص را برای شما خلق کند که باید این را در نظر داشت اینکار ریسک بزرگی را به دنبال دارد و نمی توان گفت همیشه مورد قبول قرار می گیرد.

به طور مثال: استفاده از فرش های فانتزی با توجه به رنگ، طرح و سایز آن در کنار دکوراسیون و چیدمان سنتی و کلاسیک شاید بیش از آنچه که متصور باشید، شیک و در خور توجه قرار گیرد.

پیشنهاد خرید فرش وینتیج

امیدواریم مطالعه این مقاله به شما در انتخاب و خرید فرش پذیرایی کمک کرده باشد. لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب و عکس دکوراسیون های بیشتر در اینستاگرام ما

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.