آخرین ویرایش: 1399/09/04

 

فرش نانو چیست؟

یکی از وسایل مهم و ضروری هر خانه، فرش ماشینی کاشان است. خرید فرش نامناسب ممکن است باعث ایجاد حساسیت ها و بیماری های مختلفی شده و به بدن فرد آسیب جدی وارد کند.
امروزه با پیشرفت تکونولوژی، فرش های با خواص آنتی باکتریال تولید شده که در این فرش ها نخ های نانویی در تار و پود فرش به کار برده شده است. در ادامه با ویژگی های فرش های نانو بیشتر آشنا می‌شوید.

ویژگی های فرش نانو عبارت اند از:

1- ضد حساسیت

کودکان ظریف ترین و حساس ترین پوست ها را دارند که ممکن است با مواجه با مواد موجود در الیاف های مانند پلی استر هیت ست نشده ، دچار حساسیت پوستی و تنفسی می‌گردند. فرش های نانو به دلیل خواص انتی باکتریال ضد حساسیت بوده و مناسب اتاق کودک می‌باشد.

2- ضد بو

فرش ها به به دلیل تماس های مکرر با پا ممکن است بو گرفته و بسیار ازار دهنده می‌باشد. فرش های نانو ضد بو بوده و همین امر باعث شده تا مناسب مکان های با رفت و امد زیاد همچون مساجد، مجنمع های فرهنگی و تکایا می‌باشد.

3- ضد لکه بودن فرش نانو

فرش نانو به دلیل دارا بودن خاصیت دفع مایعات، ضد لکه می‌باشد. در صورت ایجاد لکه بر روی فرش نانو به راحتی با تابش نور خورشید ، تمیز می‌شود. همچنین در صورت جذب الایندگی های هوا توسط فرش جذب شده است با قرار گیری در معرض نور خورشید، مواد الاینده توسط تابش نور خورشید تجزیه می‌شود.

4- عدم وجود الکتریسیته در فرش نانو

فرش نانو به دلیل وجود ذرات موجود در آن و هدایت الکتریکی مت مانع از ایجاد اصطکاک و ایجاد الکتریسیته ساکن می‌شود.

5- فاقد پرزدهی

اغلب فرش های ماشینی امروزی ممکن است مقدار کمی پرز داشته باشند. اما وجود الیاف های نانو در فرش های نانو موجب شده تا پرز فرش به کمترین میزان ممکن برسد. و همین امر موجب شده تا این فرش ضد حساسیت باشد

فرش نانو از چه فناوری استفاده می‌شود؟
 در فرش نانو ضدلکه و ضد میکروب بوده که وجود ذرات tio2 را در ذرات تشکیل دهنده فرش محتمل است. علاوه برا آن خاصیت دافع اب بودن فرش نانو نیز حضور ذرات sio2 را در الیاف نانو به کار رفته به اثبات می‌رساند.

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.