آخرین ویرایش: 1399/03/19

 

یکی از مکانهایی که نیاز به فرش دارد راه پله منزل است. فرش پله نامی است که برای فرشی که در پله پهن میشود گذارده میشود.پله ها جاهایی هستند که رفت وآمد زیادی روی انها میشود. در بعضی مواقع به فکر خرید فرش پله میافتیم. حتی همزمان میتوانید فرش ماشینی کاشان بخرید وهمراهش برای پله هایتان نیز ست همان طرح ها فرش سفارش دهیداز همه نظر برای شما  مقرون به صرفه است.خرید از طریق اینترنت نیز مزایای خودش را دارد که در انتهای متن به طورکامل در موردش توضیح خواهم داد.برای تکمیل دکوراسیون خانه میتوانید تابلو فرش نیز سفارش دهید تا از تخفیفات زیادی بهره مند شوید.

 

زمان خرید

خرید فرش پله زمان خاصی ندارد نباید حتما بگذاریم برای نزدیکی عید . مثلا زمانی که فرش پله خانه از بین رفته ویا حتی پله هایمان فرش نشده وحال تصمیم گرفته ایم که پله ها را فرش کنیم بهترین تصمیم ممکن است زیرا در فصل زمستان که به دلیل اینکه سنگ طبیعت سرد دارد پله ها سرد است ویا حتی اگر کودک در منزل داریم احتمال برخوردش با پله ها زیاد است حتی احتمال لیز خوردن نیز وجود دارد.

معیار هایی وجود دارد تا فرش پله مناسب منزلتان را انتخاب کنید .ترتیب معیارها برای هر کسی فرق میکند بسته به خودتان است.

 

1)معیار قیمت

برخی از افراد معیار اولیشان قیمت است ،مطابق بودجه نقدی که در نظر گرفته اند تصمیم به خرید دارند.به اینگونه دوستان پیشنهاد میکنم که به جای فرش میتوانند از گبه خریداری کنند ؛زیرا گبه به نرمی فرش است و وقیمتش نیز از فرش پایین تر است.

 

2)معیار موقعیت پله ها

منظور از موقعیت جایی است که پله ها قرار گرفته اند . از این رو بهترین تصمیم این است که تمام پله های منزل به جزء پله های حیاط را فرش کنید. حتما نباید گران ترین فرش هارا بخرید. میتوانید دونوع جنس انتخاب کنید در جاهایی که احتمال دارد باکفش حرکت کنید یا پر رفت وامد هست مثلا ان پله هایی که داخل سالن نیست میتوانید از گلیم استفاده کنید برای پله های داخلی که رفت وامد کمتری بر روی ان میشود می توانید از فرش هایی که مخصوص پله بافته میشوند استفاده کنید. فرش پله های گبه ای نیز وجود دارند که جنسی بین گلیم وفرش دارند. ضخامت ونرمیشان مثل فرش اما قیمتشان کمتر از فرش است. ودر عوض از گلیم محکم تر ونرمتر است وقیمتش از گلیم بیشتر است. فرش پله برزیبایی خانه میافزاید و پله های خانه را از حالت ماتی در اورده وروح به خانه میبخشد.

 

3)معیار طرح

گلیم ها که طرح های مشخصی دارند ،گبه ها وفرشها هستند که هم ازنوع فانتزی وهم ازنوع اصیل از آنها وجود دارد .طرح های اصیل زیبایی منزل را چند برابر میکند حتی میتوانید طرح های اصیل را برای پله های داخل سالن وبرای پله های پر رفت وامد از طرح های مدرن وکلاسیک استفاده کنید. انتخاب کامل با خودتان است. گبه به دلیل اینکه از نظر طرح شباهتش به گلیم بیشتر است برخی گبه وگلیم را اشتباه میگیرند وگبه راگلیم در نظر میگیرند.

 

4)معیار رنگ

انتخاب رنگ کاملا سلیقه ای است. گلیم ها که تقریبا در یک زمینه رنگی قرار دارند .اما گبه ها وفرشهارنگهای متنوع دارند .میتوانید در انتخاب فرش پله از رنگهای موجود در سالن استفاده کنید رنگ هر شی میتواند تاثیر گذار باشد ولی بیشتر اشیا بزرگ مثل مبل وپرده و فرش منزل که بیشتر درچشم است تاثیر گذاری بیشتری دارد. هارمونی رنگها را میتوانید همین گونه رعایت کنید.

 

5) معیارجنس

گلیم ها از جنس BFCهستند ولی جنس فرش وگبه از جنس آکریلیک است .البته عموما فرشها از جنس آکریلیک هیت ست شده هستند.آکریلیک به دلیل اینکه به الیاف پشم نزدیک است نرمی ولطافتش از جنس های دیگربیشتر است به همین دلیل فرش وگبه برای انتخاب فرش پله مناسب هستند.کیفیت فرش پله بسیار مهم است .در واقع اگر میخواهیدهمزمان چند معیار را باهم داشته باشید واقتصاد خانواده برایتان مهم است پس بهتر است فرش پله با کیفیت انتخاب کنید تا عمر بیشتری در منزل شما داشته باشد. برخی از فرش پله ها نیر از جنس پلی استر هستند.پلی استر نیز جنس خوبی است اما اگر بهترین جنس را بخواهید آکریلیک از همه بهتر است.

6)معیار متراژ وابعاد

همانطورکه از نام معیار  پیداست مربوط به متراژ پله ها میشود. بهترین روش این است که تا پایین پله ها فرش پله ادامه داشته باشد. البته مدل پله نیز موثر است مثلاپله ها گرد باشد یا به صورت معمول باشد باهم متفاوت است.برخی از پله ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور کامل از هر زاویه ای مشخص هستند در اینگونه پله ها فرش پله دور پله پیچیده میشود. برای اینگونه پله ها شاید فرش زیبایی بیشتری داشته باشد .رانر پله ها هرجا تمام شود فرش پله نیز در همان محدوده وشاید کمی بعد از آن ادامه داشته باشد .

در زمینه فرش مبحث شانه وتراکم وجود دارد این است که هر چه شانه وتراکم فرش بالاتر باشد مستحکم تر وعمر فرش بالاتر وظرافت بیشتری دارد.فرش پله ها نیز در شانه های 500و700موجود میباشد.

تمام مباحث بالا را مطرح کردیم تا بتوانیم در انتخاب خرید فرش پله مناسب منزل شما یاری گرشما باشیم.در ادامه مفصلا به خرید اینترنتی میپردازیم .

خرید اینترنتی واژه نه چندان غریب با ماست. امروزه بسیاری از خرید ها اینترنتی شده است.اما متاسفانه در برخی اوقات شاهد افرادی هستیم که از خرید اینترنتی ناراضی هستند وهمچنین تاثیر رفتار وحرف های انها بر ما باعث میشود که فکر کنیم خرید اینترنتی کار غلطی است .تجربه نشان میدهدکه بسیاری از افراد با همین خرید اینترنتی سود برده اند. حال میگوییدچطور؟ مثلا خرید فرش ،اگر فرش را اینترنتی خرید کنید به قیمت درب کارخانه خرید کرده اید وواسطه ها سودی نبرده اند.

 

 از مزایای خریداینترنتی میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

1)باز بودن فروشگاههای اینترنتی در تمام ساعات شبانه روز.دوست عزیز اگر در روز سرکار هستید وتصمیم دارید در ساعات خالی خود به خرید بپردازید به راحتی میتوانید هر ساعت خالی خرید انجام دهید.

2)قیمت مناسب تمام شده

3)مقایسه قیمت ها در هنگام خرید

درهنگام خرید اینترنتی دقت داشته باشید که سایتی که تصمیم دارید از ان خرید کنید حتما نماد الکترونیکی داشته باشد. نماد الکترونیکی در واقع  تنها یک نماد نیست بلکه یک جنبه اعتمادسازی بین مشتری وفروشنده است.

نتیجه ای که حاصل میشود این است که در هنگام خرید فرش پله تمام نکات بالارا رعایت کنیم تا از خریدمان راضی باشیم.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.