آخرین ویرایش: 1398/10/16

مزایای خرید فرش

از گذشته تاکنون فرش یکی از محبوب ترین وسایل خانه در بین مردمان در سرتاسر جهان بوده است. یک وسیله رایج  و پرکاربرد که میتواند یک گزینه مناسب برای کفپوش داخلی و خارجی خانه باشد. از طرفی اگر نگاه اقتصادی به فرش داشته باشیم ماندگاری بالاتر در کنار قیمت مناسب ،نسبت به سایر کفپوش ها دارد. در واقع فرش چندین مزیت نسبت به دیگر کفپوش ها دارد که سبب شده است که سایرگزینه ها نتوانند با این کفپوش رقابت کنند. با توجه به ویژگی هایی که در فرش وجود دارد، فرش گرما را به خانه تان اضافه خواهد کرد. فرش بهترین گزینه برای اتاق خواب واتاق پذیرایی و هر نقطه ای دیگر از خانه شما که لازم است تا زیر پای شما گرم بماند.استفاده از فرش وهمچنین پدهای زیر فرش مانند یک عایق عمل میکنند.باتوجه  به شانه وتراکم فرش ،در جلوگیری از اتلاف انرژی  مشارکت میکنند. فرشهای پدی که در زیر فرش استفاده میشود در کنار اینکه از اتلاف انرژی جلوگیری میکنند از سرخوردن فرش بر روی کفپوش اصلی(کفپوش اصلی منظور سرامیک ،پارکت ،موزایک است.) خانه جلوگیری میکنند.در صورتی که از فرشهای پدی استفاده نکنیم ممکن است در خانه با سقوط افراد بر روی کفپوش اصلی در خانه رو به رو شویم. که این خطر بیشتر کودکان وسالمندان را تهدید میکند.صرف نظر از شانه وتراکم (فرش ماشینی 1200شانه یا فرش ماشینی 1000شانه)فرش نقشهای مهمی ایفا میکند که در زیر به ان خواهیم پرداخت. 

فرش مانند عایق صوتی رفتار میکند : فرش  نسبت به دیگر کفپوش ها لغزش کمتری نیز دارد. (سایر کفپوشها مانند موکت) 

1)کاهش لغزش فرش از طریق  رفت و آمد و پاخوری بیشتر فرش

2)جذب امواج صوتی

3) مسدود کردن مسیر انتقال امواج صوتی (جلوگیری از انتقال امواج صوتی )

مورد اخر که به انتقال امواج صوتی اشاره دارد مفید ترین مورد مخصوصا در خانه های آپارتمانی وهمچنین خانه های دوبلکس است. ) 

style=height:100px;width:300px;float:left;

 

 

 

 

 

 

پوشاندن عیوب

افزودن فرش به اتاق میتواند عیوب کفپوش اصلی را جبران کند،همچنین دیگر مشکلات (منظور مشکلاتی است که در کفپوش های چوبی وجود دارد مانند بالا آمدن سطح چوب به دلیل رطوبت واز این قبیل مشکلات )را فرش میتواند بپوشاند.مخصوصا فرشهایی که تراکم بالایی دارند. 


پاک کردن لکه ها

به آسانی امروزه به آسانی میتوان از فرشها در مقابل لکه ها مراقبت کرد.مهم نیست که نوع لکه چه باشد. برای پاک کردن لکه های فرش همیشه یک راه شستشو وجود دارد.

هوای پاک

برطبق تحقیقات اثبات شده است، که در واقع فرش میتواند به بهبود کیفیت هوای داخل خانه که شامل گرد وخاک وآلرژی هاست کمک کند. این در حالی اتفاق می افتد  که فرش به درستی تمیز شود و از ان مراقبت شود. کاربردهای متنوع کاربردهای امروزی فرشها :رومیزی ،دیوار آویز ، پادری و.....

انعطاف پذیری 

فرش تقریبا  پایه اولیه یک اتاق است. زیرا؛ در رنگهای مختلف ومتنوع در دسترس است و طرح وبافت ان کمک میکند که تعداد نامحدودی دکور از رنگهای طبیعی و دکوری های زیبا (تزیینها) بچینید.برای اینکه خانه تان بهترین به نظر برسد اولین گام انتخاب فرش است.

قیمت پایین

فرش قیمت بالایی ندارد. فرش از نظر اقتصادی  به عنوان جایگزین دیگر انواع کفپوشهای گران پیشنهاد میشود. حتی با نصب وراه اندازی حرفه ای .شما لازم نیست که مبالغ زیادی برای سطوح سخت بپردازید (منظور از سطوح سخت ،کفپوشهای جایگزین فرش است.مثل پارکت ،سرامیک ... ).برخلاف سطوح سخت ،فرش ماندگار تر است. فرشهای امروزی با دوام هستند وطول عمر بیشتری نسبت به دیگر انواع کفپوشهای در دسترس در بازار دارند.

برگرفته از مقاله Benefits of carpet

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.