آخرین ویرایش: 1399/03/17

نکاتی درباره ایجاد و تغییر دکوراسیون

انسان موجودی است تنوع طلب ، که دوست دارد مدام محیط زندگی اش را تغییر دهد و از ان حسی متفاوت بگیرد .تغییر دکوراسیون با هر مقدار بودجه و هر نوع سلیقه چیزی است که مورد استقبال تمام افراد ، از خانه دار تا ساختمان های اداری و تجاری می باشد و امری است اجتناب ناپذیر .زیرا انسان به تازگی نیاز دارد و اگر فروشندگان دکور خود را تغییر دهند مسلما در فروش شان تغییراتی ایجاد می گردد.اگر شما هم از دسته افراد تنوع طلب هستید ، بنابراین برای انتخاب فرش ماشینی ان هم فرش ماشینی کاشان دچار تردید میشوید. چون تنوع بالایی دارد. بنابراین برای رفع تردید این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بتوانید با آسودگی خاطر فرش مورد نظر خود را بیابید. 

اما نکاتی وجود دارد که با دانستن انها می توان بهتر عمل کرد و نتیجه ای بهتر گرفت .

مقاله مرتبط : تطبیق رنگ فرش بر دکوراسیون 

کمک گرفتن از دکوراتور برای دکوراسیون منزل

style=height:340px;width:900px;

 

1- هنگامی که به دنبال ایده های هستید که بر طبق ان منزل خود را بچینید ، و اگر به دنبال انتخاب عکسی می باشید ، عکس و دکوری را انتخاب کنید که نه تنها از نظر زیبایی شناختی با ان چیزی که در ذهن شماست شباهت داشته باشد و هم اینکه بتوانید با بودجه ای که در اختیار دارید ان را تهیه و پیاده سازی کنید .

2- قبل از هر اقدامی دکوراسیون تان را مشخص کنید .مثلا دفتر یا کاغذی بردارید و با کشیدن پلان و یا نوشتن نام اتاق های تان تمام ایده های تان از نوع وسایل و رنگی که باید داشته باشد ،را بنویسید .

3- اگر خودتان نظر و ایده ای ندارید و در توان تان نیست که خودتان ان سبک دکوری که دوست دارید را پیاده سازی کنید ، از دکوراتورها کمک بگیرید .اگر از نظر مالی مشکلی ندارید با طراحان دکوراسیون صحبت کرده و نوع و رنگ و سبک دکوری که دوست دارید را به انها بگویید و همچنین حدود بودجه ای که می خواهید برای ان هزینه کنید ، را مشخص کنید و به انها اعلام کنید .

4-  از گفتن بودجه ی واقعی تان به طراح تان نهراسید .و خجالت نکشید .وظیفه ی طراحان فکر کردن به جای شما با میزان بودجه ی شما برای پیاده سازی دکوری است که مورد نظر شماست .پس بودجه ی واقعی را به انها اعلام کنید ، و انها طرح هایی که می توان با این میزان هزینه استفاده کرد تا ان دکور را پیاده کرد به شما خواهند گفت و در مورد هزینه محتاط تر عمل خواهند کرد .و به شما مشاوره خواهند داد .

5- انتظار نداشته باشید که خانه شما چیزی شود که اصلا با خود واقعی ان سنخیتی ندارد .شاید ایده ای که شما دارید خیلی فراتر از تغییر دکوراسیون باشد ، و برای اجرایی کردن ان تغییرات سازه ای نیاز باشد .

6- از به کار بردن لوازم قدیمی در منزل خود خجالت نکشید ، و نهراسید .دکوراتورها از لوازم قدیمی و به کار بردن ان در منزل و دکوراسیون جدید استقبال می کنند .حتی می توانید به طراحان خود بگویید که دوست دارید چه لوازمی را در دکور خود بگنجانید و کدام را تازه تهیه کنید .

7- با خودتان صادق باشید این خانه برای شماست و محل  اسایش شما می باشد .سعی نکنید شبیه فرهنگی دیگر و شبیه خانه ی کس دیگر ان را درست کنید .علایق و سلایق خودتان را با فکر کردن و روی کاغذ اوردن در منزل تان پیاده کنید .

8- مقداری از بودجه را برای موارد تزیینی کنار بگذارید.منظور وسایلی است که هماهنگی بین وسایل منزل ایجاد می کند .

 

تغییر دکوراسیون با رعایت یکسری موارد

بهترین راه برای خلاص شدن از چهره ی یکنواخت منزل تان ، و فرار از روزمرگی، نگاه کردن به محیط اطراف است .اینکه خلاقیت تان را به کار بگیرید و چهره ی منزل تان را تغییر دهید .کار خود را با یادداشت شروع کنید .می توانید از تغییر چیدمان وسایل منزل تان شروع کنید تا تغییر وسایل تان و یا تغییر رنگ منزل و تغییر وسایل اتاق تان .

 

پلان منزل تان و کف اتاق تان را روی کاغذ پیاده کنید ، مکان در و پنجره اتاق های تان را روی کاغذ بکشید و بنویسید که برای مبلمان تان چه ایده هایی دارید .

با مداد درون هر اتاق ذهنیت تان را بنویسید .مثلا بنویسید که دوست دارید در اتاق نشیمن تان چه حس و حالی برقرار باشد ومیزان نور ان چگونه باشد .روشن باشد یا دنج ؟ چه رنگ هایی در ان به کار رفته باشد .شکل مبلمان تان چگونه باشد ؟ فرش تان دستباف باشد یا ماشینی ؟ فرش ماشینی 1200 شانه باشد یا صرف نظر از طرح دستباف گونه ی ان قیمت اش برایتان مناسب باشد، بهتر است 700 شانه انتخاب کنید ؟ سایز فرشتان چه مقدار باشد ؟ تمامی مبلمان تان روی فرش باشد یا اینکه فرشتان وسط مبلمان تان بیافتد ؟؟

style=height:564px;width:564px;

فرش ماشینی 1200 شانه ، تولیدی شرکت سورنا فرش در رنگ های متنوع مناسب برای هر دکوراسیون  

 

1- اشکالات هر اتاق را پیدا کنید و رنگ های نامناسب ، طرح های رنگی درهم ، چیدمان شلوغ ، اکسسوری های بیهوده ، وسایل بزرگ که فضا را اشغال کرده اند و دلتان نمی اید که انها را دور بیاندازید ، مکان نادرست و غیر عملی برای مطالعه ، بشناسید .

و تغییراتی که نیاز هست در اتاق های تان ایجاد شود تا شما را راضی کند ، را بنویسید .

2- موارد نادرست و بد را دور بیاندازید ، و فقط عناصری که نیاز دارید را نگه دارید .لیستی از انچه نیاز دارید را تا منزل تان نو گردد و تغییر کند را بنویسید .

3- سعی کنید که رنگ های شاد را انتخاب کنید تا منزلتان روح بگیرد.

4- کاغذ دیواری های بی روح و بی رنگ که معنی ندارد و بود و نبودش با هم هیچ تفاوتی ندارد را استفاده نکنید و کاغذی را انتخاب کنید که برای خودش کلاس داشته باشد .

5- رنگ های پررنگ شخصیت منزل تان را تعیین می کند .و سعی کنید که رنگ دیوارها و پنجره ها را به گونه ای انتخاب کنید که روح را جلا دهد و با هم هماهنگی داشته باشند .

6- با استفاده از رنگ ها به عنوان پیوند دهنده ای بین فضاها استفاده کنید .مثلا لازم نیست رنگ های اتاق پذیرایی و ناهارخوری تان با هم یکسان باشد اما می توانید یک رنگ را به صورت مشترک در این دو بخش به کار ببرید ، تا نقطه ی اشتراک یا اتصالی بین این دو فضا باشد .

7- اگر جایی مشاور دکوراسیون را می شناسید ، یادداشت ها و ایده های خود تان را برای او باز گو کنید و از او مشاوره و پیشنهاد بگیرید .

8- خرید هایی مطابق با سلیقه ی خانواده انجام دهید ، و اگر بچه ها به اقتضای سن شان نظری دارند ، ان نظر را همانطور که می خواهند برای اتاق شان پیاده کنید.

9- وسایل تان متناسب با اتاق تان و اندازه ی منزل تان انتخاب کنید .خانه ها و اتاق های کوچک تان را با وسایل بزرگ شلوغ انتخاب نکنید .اتاق های بزرگ باید مبلمان و وسایلی بزرگ و متناسب با خودشان و اتاق های کوچک وسایلی ظریف و متناسب با خودشان داشته باشند .

10- سعی کنید فریب دکور و ظواهر وسایل بی کیفیت را نخورید و وسایلی با کیفیت متناسب با بودجه ی خود تهیه نمایید .

11- از سه رنگ متناسب و متعادل برای اساس کار خود در تزیین منزل تان استفاده کنید .

 

 

مثلا از سه رنگ طوسی ، زرد و قرمز استفاده می کنید .بیشترین درصد را به رنگی بدهید که زیبا ترین است .مثلا 50 درصد رنگ منزل تان رنگ فرش و مبلتان است ، رنگ طوسی است ، و رنگ زرد را 30 درصد به کار ببرید .و 20 درصد رنگ قرمز به کار ببرید .

ممکن است سایر رنگ ها در منزل موجود باشد اما انها رنگ فرعی می باشند .

 

 

مقاله مفید و خواندنی : چرخه رنگ در منزل چیست و چه کاربردی دارد؟

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.