نکاتی درباره ایجاد و تغییر دکوراسیون

انسان موجودی است تنوع طلب ، که دوست دارد مدام محیط زندگی اش را تغییر دهد و از ان حسی متفاوت بگیرد .تغییر دکوراسیون با هر مقدار بودجه و هر نوع سلیقه چیزی است که مورد استقبال تمام افراد ، از خانه دار تا ساختمان های اداری و تجاری می باشد و امری است اجتناب ناپذیر .

زیرا انسان به تازگی نیاز دارد و اگر فروشندگان دکور خود را تغییر دهند مسلما در فروش شان تغییراتی ایجاد می گردد.

اما نکاتی وجود دارد که با دانستن انها می توان بهتر عمل کرد و نتیجه ای بهتر گرفت .

مقاله مرتبط : تطبیق رنگ فرش بر دکوراسیون 

 

 

کمک گرفتن از دکوراتور برای دکوراسیون منزل

 

style=height:340px;width:900px;

 

1- هنگامی که به دنبال ایده های هستید که بر طبق ان منزل خود را بچینید ، و اگر به دنبال انتخاب عکسی می باشید ، عکس و دکوری را انتخاب کنید که نه تنها از نظر زیبایی شناختی با ان چیزی که در ذهن شماست شباهت داشته باشد و هم اینکه بتوانید با بودجه ای که در اختیار دارید ان را تهیه و پیاده سازی کنید .

2- قبل از هر اقدامی دکوراسیون تان را مشخص کنید .مثلا دفتر یا کاغذی بردارید و با کشیدن پلان و یا نوشتن نام اتاق های تان تمام ایده های تان از نوع وسایل و رنگی که باید داشته باشد ،را بنویسید .

3- اگر خودتان نظر و ایده ای ندارید و در توان تان نیست که خودتان ان سبک دکوری که دوست دارید را پیاده سازی کنید ، از دکوراتورها کمک بگیرید .اگر از نظر مالی مشکلی ندارید با طراحان دکوراسیون صحبت کرده و نوع و رنگ و سبک دکوری که دوست دارید را به انها بگویید و همچنین حدود بودجه ای که می خواهید برای ان هزینه کنید ، را مشخص کنید و به انها اعلام کنید .

4-  از گفتن بودجه ی واقعی تان به طراح تان نهراسید .و خجالت نکشید .وظیفه ی طراحان فکر کردن به جای شما با میزان بودجه ی شما برای پیاده سازی دکوری است که مورد نظر شماست .پس بودجه ی واقعی را به انها اعلام کنید ، و انها طرح هایی که می توان با این میزان هزینه استفاده کرد تا ان دکور را پیاده کرد به شما خواهند گفت و در مورد هزینه محتاط تر عمل خواهند کرد .و به شما مشاوره خواهند داد .

5- انتظار نداشته باشید که خانه شما چیزی شود که اصلا با خود واقعی ان سنخیتی ندارد .شاید ایده ای که شما دارید خیلی فراتر از تغییر دکوراسیون باشد ، و برای اجرایی کردن ان تغییرات سازه ای نیاز باشد .

6- از به کار بردن لوازم قدیمی در منزل خود خجالت نکشید ، و نهراسید .دکوراتورها از لوازم قدیمی و به کار بردن ان در منزل و دکوراسیون جدید استقبال می کنند .حتی می توانید به طراحان خود بگویید که دوست دارید چه لوازمی را در دکور خود بگنجانید و کدام را تازه تهیه کنید .

7- با خودتان صادق باشید این خانه برای شماست و محل  اسایش شما می باشد .سعی نکنید شبیه فرهنگی دیگر و شبیه خانه ی کس دیگر ان را درست کنید .علایق و سلایق خودتان را با فکر کردن و روی کاغذ اوردن در منزل تان پیاده کنید .

8- مقداری از بودجه را برای موارد تزیینی کنار بگذارید.منظور وسایلی است که هماهنگی بین وسایل منزل ایجاد می کند .

 

تغییر دکوراسیون با رعایت یکسری موارد

بهترین راه برای خلاص شدن از چهره ی یکنواخت منزل تان ، و فرار از روزمرگی، نگاه کردن به محیط اطراف است .اینکه خلاقیت تان را به کار بگیرید و چهره ی منزل تان را تغییر دهید .کار خود را با یادداشت شروع کنید .می توانید از تغییر چیدمان وسایل منزل تان شروع کنید تا تغییر وسایل تان و یا تغییر رنگ منزل و تغییر وسایل اتاق تان .

 

پلان منزل تان و کف اتاق تان را روی کاغذ پیاده کنید ، مکان در و پنجره اتاق های تان را روی کاغذ بکشید و بنویسید که برای مبلمان تان چه ایده هایی دارید .

با مداد درون هر اتاق ذهنیت تان را بنویسید .مثلا بنویسید که دوست دارید در اتاق نشیمن تان چه حس و حالی برقرار باشد ومیزان نور ان چگونه باشد .روشن باشد یا دنج ؟ چه رنگ هایی در ان به کار رفته باشد .شکل مبلمان تان چگونه باشد ؟ فرش تان دستباف باشد یا ماشینی ؟ فرش ماشینی 1200 شانه باشد یا صرف نظر از طرح دستباف گونه ی ان قیمت اش برایتان مناسب باشد، بهتر است 700 شانه انتخاب کنید ؟ سایز فرشتان چه مقدار باشد ؟ تمامی مبلمان تان روی فرش باشد یا اینکه فرشتان وسط مبلمان تان بیافتد ؟؟

style=height:564px;width:564px;

فرش ماشینی 1200 شانه ، تولیدی شرکت سورنا فرش در رنگ های متنوع مناسب برای هر دکوراسیون  

 

1- اشکالات هر اتاق را پیدا کنید و رنگ های نامناسب ، طرح های رنگی درهم ، چیدمان شلوغ ، اکسسوری های بیهوده ، وسایل بزرگ که فضا را اشغال کرده اند و دلتان نمی اید که انها را دور بیاندازید ، مکان نادرست و غیر عملی برای مطالعه ، بشناسید .

و تغییراتی که نیاز هست در اتاق های تان ایجاد شود تا شما را راضی کند ، را بنویسید .

2- موارد نادرست و بد را دور بیاندازید ، و فقط عناصری که نیاز دارید را نگه دارید .لیستی از انچه نیاز دارید را تا منزل تان نو گردد و تغییر کند را بنویسید .

3- سعی کنید که رنگ های شاد را انتخاب کنید تا منزلتان روح بگیرد.

4- کاغذ دیواری های بی روح و بی رنگ که معنی ندارد و بود و نبودش با هم هیچ تفاوتی ندارد را استفاده نکنید و کاغذی را انتخاب کنید که برای خودش کلاس داشته باشد .

5- رنگ های پررنگ شخصیت منزل تان را تعیین می کند .و سعی کنید که رنگ دیوارها و پنجره ها را به گونه ای انتخاب کنید که روح را جلا دهد و با هم هماهنگی داشته باشند .

6- با استفاده از رنگ ها به عنوان پیوند دهنده ای بین فضاها استفاده کنید .مثلا لازم نیست رنگ های اتاق پذیرایی و ناهارخوری تان با هم یکسان باشد اما می توانید یک رنگ را به صورت مشترک در این دو بخش به کار ببرید ، تا نقطه ی اشتراک یا اتصالی بین این دو فضا باشد .

7- اگر جایی مشاور دکوراسیون را می شناسید ، یادداشت ها و ایده های خود تان را برای او باز گو کنید و از او مشاوره و پیشنهاد بگیرید .

8- خرید هایی مطابق با سلیقه ی خانواده انجام دهید ، و اگر بچه ها به اقتضای سن شان نظری دارند ، ان نظر را همانطور که می خواهند برای اتاق شان پیاده کنید.

9- وسایل تان متناسب با اتاق تان و اندازه ی منزل تان انتخاب کنید .خانه ها و اتاق های کوچک تان را با وسایل بزرگ شلوغ انتخاب نکنید .اتاق های بزرگ باید مبلمان و وسایلی بزرگ و متناسب با خودشان و اتاق های کوچک وسایلی ظریف و متناسب با خودشان داشته باشند .

10- سعی کنید فریب دکور و ظواهر وسایل بی کیفیت را نخورید و وسایلی با کیفیت متناسب با بودجه ی خود تهیه نمایید .

11- از سه رنگ متناسب و متعادل برای اساس کار خود در تزیین منزل تان استفاده کنید .

 

 

مثلا از سه رنگ طوسی ، زرد و قرمز استفاده می کنید .بیشترین درصد را به رنگی بدهید که زیبا ترین است .مثلا 50 درصد رنگ منزل تان رنگ فرش و مبلتان است ، رنگ طوسی است ، و رنگ زرد را 30 درصد به کار ببرید .و 20 درصد رنگ قرمز به کار ببرید .

ممکن است سایر رنگ ها در منزل موجود باشد اما انها رنگ فرعی می باشند .

 

 

مقاله مفید و خواندنی : چرخه رنگ در منزل چیست و چه کاربردی دارد؟

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.