آخرین ویرایش: 1398/10/23

نیاز کسب و کار به وبسایت

نمایشگاه اینترنتی فرش ماشینی کاشان

به چه دلیل بهتر است برای برای حرفه و شغل خود وب سایت داشته باشیم؟

امروزه با در نظر گرفتن جایگاه اینترنت و فضای مجازی و همچنین افزایش کاربردهای اینترنت در هر زمینه ای ممکن است برای هر فردی با هر شغل و موقعیت اجتماعی این سوال بوجود بیاید که دلیل لزوم داشتن وب سایت برای شغل خود چیست؟

عرضه انواع فرش ماشینی در سایت سورنا : فرش ماشینی 1200 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه، فرش ماشینی 700 شانه

 

اگر فردی لزوم تجارت الکترونیکی را در حرفه و شغل خود احساس کند برای هر نوع فعالیتی احتیاج به وب سایت دارد.در هر شغلی چه کوچک و چه بزرگ با استفاده از وب سایت می توان به ارایه و معرفی محصولات و خدمات پرداخت.به بیان دیگر می توان گفت که وب سایت نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای مشاغل گوناگون ایفا می کند که به راحتی به معرفی محصولات خود به بازدیدکنندگان سایت می پردازد.از دیگر مزیت های داشتن وب سایت این است که یک ارتباط موثر و سازمان دهی شده میان اعضای یک ارگان ایجاد می کند.به طوریکه هر یک از اعضا در هر موقعیت مکانی و زمانی که باشند می توانند از طریق سایت سازمان به اطلاعات و داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و جدیدترین اخبار و اخرین به روزرسانی ها را در لحظه مشاهده کنند.

یکی از مزیت های دیگر داشتن وب سایت در دسترس بودن در تمامی ساعات و لحظات شبانه روز می باشد.یک وب سایت به شرکت یا شغل موردنظر این قدرت را می دهد که به صورت تمام وقت یعنی 24 ساعت 7 روز هفته و 365 روز سال مشغول فعالیت باشد.برای برتری جستن نسبت به رقبا در زمینه ی حرفه ای داشتن وب سایت می تواند یک راهکار موثر و قابل توجهی برای شما باشد که با کمک آن می توان میزان درآمد خود را افزایش داد.یکی از دلایل دیگر برای ساخت وب سایت معتبر شدن هر چه بیشتر سازمان یا شغل از نظر حرفه ای می باشد.داشتن وب سایت می تواند گامی موثر در جهت جلب اعتماد هر چه بیشتر مشتری باشد.از آنجایی که روز به روز تعداد افرادی که به اینترنت دسترسی پیدا می کنند در حال افزایش است از این رو وجود یک وب سایت می تواند بیش از آنچه فکر کنید به شهرت و معرفی شما کمک کند و این یکی از راههای کسب درآمد بیشتر می باشد.

طراحی سایت های ارزان قیمت برای کسانی است که نخستین مرتبه است که تمایل به داشتن وب سایت دارند وهیچ تجربه ای در مدیریت و نگهداری و پشتیبانی از وب سایت ندارند.برای اینکار فقط لازم است که تایپ کردن بدانید.با کمترین هزینه می توان یک سایت جامع و کامل با امکانات باورنکردنی طراحی و راه اندازی کرد و شما بدون داشتن هیچ علمی در زمینه ی طراحی سایت می توانید مالک یک سایت حرفه ای باشید.ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که ارزان بودن طراحی سایت به دلیل سادگی این کار و یا پایین بودن کیفیت نتیجه نمی باشد.بلکه کیفیت و امکانات از بالاترین اولویت ها هستند.اما برای راه اندازی سایت از cms های از پیش تولید شده استفاده می شود که نیاز به کدنویسی مجدد ندارد و به همین علت این سرویسها مقرون به صرفه هستند.حال به این موضوع می پردازیم که یک سایت ارزان قیمت چه امکانات و ابزارهایی دارد؟ این سایتها کاملا فارسی و دارای ابزارهایی نظیر جستجو ثبت نام کاربر و تماس با ما هستند.بهینه سازی شده اند  و در 40 موتور جستجو مثل گوگل و یاهو و ... ثبت شده اند.دارای قابلیت پشتیبانی 24 ساعته می باشند به اضافه ی آموزش های تکمیلی و برطرف کردن سوالات و اشکالات احتمالی.

از آگوست سال 2017 که اولین صفحه ی وب سایت وارد دنیای اینترنت شد تا به امروز دنیای اینترنت به شکل عجیب و باورنکردنی رو به رشد بوده و گمان می رود این روند رو به رشد تا آخر ادامه پیدا خواهد کرد.بیش از یک میلیارد دامنه ی ثبت شده گواهی بر این روند رو به رشد می باشد.اما چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که از میان میلیون ها وب سایت و دامنه هایی که ثبت شده اند تنها حدود یک چهارم آنها فعالیت دارند و مابقی آنها فاقد فعالیت هستند.تعداد زیادی از حرفه ها و مشاغل کوچک تاکنون از فضای اینترنت برای توسعه بخشیدن به کسب و کار خود استفاده نمی کنند.در حقیقت طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده 40% مشاغل کوچک اساسا وب سایت ندارند و این آمار یقینا در ایران بسیار بالاتر و بیشتر می باشد.یکی از دلایلی که شرکت و شغل شما را ملزوم به داشتن وب سایت می کند (حتی اگر به تعداد انگشت شمارکارمند در آن اشتغال به کار دارند.) این است که در چه جای دیگری می توان این تعداد مشتری را در مدت زمان بسیار کوتاهی پیدا کرد؟ در تحقیقات به عمل امده در کشور کانادا افراد حدود 36.3 ساغت از ماه را به جستجو در اینترنت می پردازند (حدودا روزی بیش از یک ساعت) و این عدد در میان کاربران آمریکایی 35.2 ساعت است.باید بدانیم که این آمار و ارقام در ایران بسیار بیشتر و بالاتر می باشد.بررسی ها نشان می دهد که میانگین حضور کاربران ایرانی در اینترنت (اعم از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی) روزی 5 الی 9 ساعت تخمین زده شده که بسیار زیاد می باشد. بنابراین فضای مجازی به دلیل وی  گی های منحصر به فردی که گفته شد توانایی بسیار بالایی جهت بازاریابی دارد و بزرگترین و قویترین محیط برای بالا بردن فروش و بازاریابی در تمام طول تاریخ به حساب می آید.آنچه که گفته شد تنها گوشه ای از قدرت و توان دنیای مجازی را نشان می دهد.

 

 

فواید داشتن وب سایت برای مشاغل و حرفه های گوناگون چیست؟

1-استفاده از اینترنت به جای دفترچه تلفن : امروزه مردم مهمترین اطلاعات موردنیاز خود را با جستجو در اینترنت بدست می آورند.مشتریان با استفاده از گوشی های موبایل و جستجو در سایت های اینترنتی تصمیم می گیرند که به کدام پزشک یا کلینیک برای مداوای خود مراجعه کنند یا از خدمات کدام شرکت بهره جویند ویا کالای موردنباز خود را به چه طریق و از کجا تهیه کنند؟ بنابراین با توجه به تمام اصول بازاریابی گذشتن از چنین پتانسیل عظیمی بسیار اشتباه خواهد بود.

2-اعتباربخشی وب سایت به کسب و کار و شغل : مردم توقع دارند که مشاغل گوناگون وب سایت مخصوص به خود را داشته باشند.همانطور که در قدیم انتظار داشتند هر شرکتی دارای یک آدرس واقعی باشد تا بتوانند به صورت حضوری به آنجا مراجعه داشته باشند و درصد اطمینان آنها را بالاتر ببرد.وب سایت در واقع همان دفتر شرکت یا فروشگاه شما در دنیای مجازی است که آدرسی مخصوصبه خود دارد.مشاغل و شرکتهایی که امروزه برای خود وب سایتی ندارند این سوالات را در ذهم کاربر خود ایجاد می کند که آیا این شرکت یا کلینیک قانونی است؟ آیا در کار خود حرفه ای است؟ اگر بلی چطور تا الان هیچ وب سایتی برای خود ثبت نکرده است؟ چیزی که عیان می باشد این است که در موارد زیادی افراد در کلینیک ها و شرکت های رقیب شما که وب سایتی جامع طراحی کرده اند و در انجا به معرفی خدمات و نمونه کارهای خود می پردازند بیشتر اعتماد می کنند و در نهایت به سراغ یکی از آنها خواهند رفت.

3- داشتن وب سایت برای شغل خود همانند داشتن یک بیلبورد تبلیغاتی است که امکان یک حضور دایمی در اینترنت را به شما هدیه می دهد.فقط این بیلبورد به جای دنیای واقعی در دنیای مجازی نصب می شود وروزانه هزاران کاربری که در حال عبور هستند آن را می بینند.این یک کانال جدیدی برای معرفی   محصولات و خدمات شما می باشد.دقت داشته باشید میزان توجهی که این بیلبورد می تواند به خود جذب کند بسته به میزان فعالیت شما در دنیای مجازی است.مثلا تبلیغات آنلاین،استفاده از شبکه های اجتماعی و ... تاثیر زیادی در بیشتر دیده شدن وب سایت شما دارد.

4- در بسیاری از مواقع جمع آوری اطلاعات از مشتریان مانند شماره تلفن یا آدرس ایمیل بر روی کاغذ بسیار مشکل است تا بعدا بتوان به آنها اطلاع رسانی کرد.اما تایپ کردن این اطلاعات در بخشی از سایت بسیار راحت تر و ساده تر می باشد.با در دست داشتن اطلاعات کاربران یک راه یگری برای برقراری ارتباط با آنها و ترغیب و تشویق آنها برای استفاده از خدمات یا خرید محصولات خواهید داشت.

5- نداشتن وب سایت در دنیای مجازی در واقع چشم پوشی از یک بازار فوق العاده بزرگ ودر حال رشد است و چه بسا در سالهای آینده این نادیده گرفتن موقعیت فضای مجازی در انجام معاملات ضررهای سنگینی به شما وارد می کند.

6- به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه لوازم ورزشی داشته باشید طراحی وب سایت می تواند فروش حضوری شما را به شدت افزایش دهد.به خاطر محبوب شدن بیش از حد نمایشگاهها و ویترین های مجازی و هم چنین بخاطر تحقیق قبل از خرید درصورتی که وب سایت جامع و کاملی همراه با اطلاعات دقیق در مورد محصولات و خدمات داشته باشید می توانید تعداد زیادی از مشتریان را به سمت فروشگاه خود روانه کنید.با توجه به اینکه اکثر خریدها در جهان با مراجعه حضوری صورت می گیرد داشتن یک وب سایت به عنوان محلی برای ارایه و نمایش محصولات و کالاها و توضیح در مورد آنها امروزه یکی از بهترین روش های بازاریابی محسوب می شود.

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.