آخرین ویرایش: 1398/06/03

 

بیش از ۷۴۰ شرکت تولیدی و صادراتی هنر صنعت فرش دستباف کشور در این نمایشگاه حضور دارند و گنجینه‌ای از قالی‌های دست باف در این نمایشگاه که هنر دست بافندگان و هنرمندان ایرانی است به نمایش گذاشته می‌شود.
در نمایشگاه امسال، ​ بیش از صد تاجر فرش از کشور‌های اروپایی، امریکایی و آسیایی حضور می‌یابد تا برای خرید فرش با شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی فرش قرارداد امضا کنند.
این نمایشگاه در هفت روز برگزار می‌شود.

 

هر یک از هفت روز نمایشگاه با یک عنوان نامگذاری شده است؛ در روز اول سامانه سجاف (سامانه جامع آماری فرش ایران) و همچنین سامانه وب و دکوراسیون رونمایی می‌شود. در روز دوم نیز نشستی تخصصی با حضور تجاری از پنج قاره جهان برگزار می‌شود.

در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه و­­­تابلو فرش های مختلف­ در معرض دید مخاطبان قرار داده می شود

مدیر عامل شرکت فرش ایران و مجری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف گفت: در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه، گلیم، جاجیم و تابلو فرش های مختلف عرضه شده و فضایی بسیار متنوع و رنگارنگ در معرض دید مخاطبان قرار داده شده است.
آقای مجید محمد پناه با بیان اینکه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف با تمرکز بر موضوع های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی برپا شده است، افزود: این نمایشگاه در فضایی حدود 50 هزار متر مربع و در 14 سالن نمایشگاهی برپا شده و در آن بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشورمان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: افزایش صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری ها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف است.
آقای محمدپناه گفت: این نمایشگاه با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت اتحادیه های مختلف این صنعت شامل اتحادیه تولید کنندگان، صادرکنندگان و فروشندگان و همچنین مراکز علمی و دانشگاهی و متخصصان و طراحان و دیگر تشکل های صنفی این حوزه، برگزار شده است. 
برگزاری چندین کارگاه علمی و آموزشی، رونمائی از برترین فرش های کشور، بافت زنده فرش و غرفه ویژه نقاشی کودکان برخی از برنامه های جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است.
بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از امروز تا 9 شهریورماه هر روز از ساعت 10 تا 19 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.