آخرین ویرایش: 1399/05/08

10نکته طلایی خرید فرش ماشینی برای صاحبان حیوان خانگی

فرش از آن دسته لوازم ضروری خانه است که نیاز به مراقبت وحساسیت دارد و گذشته از دستبافت یا ماشینی بودن آن، نه تنها به عنوان کفپوش اهمیت دارد بلکه فرش یکی از اعضای خانه ما ایرانیان است. بنابرایم به دلیل نقش مهمی که فرش در خانه ما ایرانیان ایفا میکند لازم است تا از آن مراقبت کنیم. که البته در خانه هایی که حیوانات خانگی وجود دارد لازم است تا بیشتر به این نکات توجه شود.(زیرا حیوانات بر روی زمین می خوابند و در ارتباط مستقیم با فرش قرار دارند.) توجه به این نکات در هنگام خرید فرش می تواند شما را در نگهداری بهتر فرش یاری کند.

10نکته طلایی

1)یکی از نکات مهمی که در خرید فرش به ان باید توجه شود ،رنگ فرش است. رنگ فرش مناسب برای خانه هایی که حیوانات خانگی درانها وجود دارد باید تیره باشد. زیرا فرشهای تیره لکه وپرز را کمتر نشان میدهد.(زیرا ادرار یا مدفوع یا حتی ریختن غذای حیوانات خانگی بر روی فرش لکه بر جای میگذارد. حتی امکان دارد که بعد از شستشو نیز این لکه ها همچنان باقی بمانند. بنابراین حتما فرش ضد لک انتخاب کنید. )

2)فرشی که انتخاب میکنید حتما از مقاومت کافی برخوردار باشد،زیرا حیونات با کشیدن پنجه های خود روی فرش ممکن است سبب پاره شدن فرش خانه شوند. بنابراین فرشهای نازک برای خانه نخرید.

3)فرشی که انتخاب میکنید حتما از جنس آکریلیک باشد واز الیاف پلاستیکی در انها استفاده نشده باشد زیرا فرشهایی که الیاف پلاستیکی دارند مو را جذب میکنند. راهکار جمع کردن موهای حیوانات از روی فرش استفاده از جاروی برقی است.

4) مراقب جویدن فرش توسط حیوانات باشید. برخی از حیوانات مث خرگوش علاقه به جویدن دارند درنتیجه اگر فرش نازک انتخاب کنید فرشتان به راحتی از بین خواهد رفت. (ریشه ها والیاف را میجوند. )

5)فرش ماشینی انتخاب کنید که به راحتی قابلیت شستشو داشته باشد وبعد از یکبار شستشو رنگش کمرنگ شود. (البته فراموش نکنید که هرچه فرش را بیشتر بشویید عمر فرش کم میشود .بهتر است مقاله راهکارهای افزایش طول عمر فرش ماشینی را نگاهی بیاندازید. )

6)تمیز نگهداشتن حیوانات به شما کمک میکند که شما کمتر فرش را بشویید. بنابراین حیوانات را بشویید تا نخواهید فرش را بشویید.

7)از روفرشی استفاده کنید. از کثیف شدن فرش جلوگیری میکند.

8)در صورت پارگی فرش اجازه ندهید پارگی بیشتر شود در هر حدی که بود ان را به دست رفوگر بسپارید تا فرش تعمیر شود.

9)اگر فقط قسمتی کوچک از فرش کثیف شده است ونمیخواهید که تمامی فرش را بشویید میتواند از این روش برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

9-1ابتدا محل لکه را اگر مرطوب است خشک کنید.

9-2از یک پاک کننده آنزیم دار استفاده کنید. تا لکه تجزیه شود وبوی بد ان نیز از بین برود.

9-3در مرحله بعد از یک دستمال تمیز برای خشک کردن لکه استفاده کنید.  البته میتوانید از محلولهای خانگی نیز برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید.

9-4بوی فرش را میتوانید با استفاده از جوش شیرین از بین ببرید.

10)فرشهایی که خاب لوپ دارند نیز برای خانه هایی که حیوانات خانگی نگهداری میکنند مناسب نیستند .زیرا امکان دارد پنجه حیوانات در انها گیر کند سبب شود فرش پاره شود. 

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.